Seniorom pomôžu s prekonaním izolácie počas koronakrízy robotické zvieratká (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Seniori roboticke zvierata.jpg
Reprofoto: youtu.be

Seniorom v opatrovateľských domovoch na americkej Floride budú s prekonávaním izolácie v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu pomáhať robotické zvieratká. Sociálne izolovaným starším obyvateľom a osobám s Alzheimerovou chorobou a demenciou poskytne nových chlpatých priateľov tamojší úrad pre záležitosti starších.

„Vieme, že sociálna izolácia neúmerne postihuje starších dospelých a COVID-19 vyžaduje od ľudí s demenciou a ich opatrovateľov, aby zostali sami po dlhý čas,“ odôvodnil svoje rozhodnutie úrad, ktorý rozdá 375 zvieracích robotov.

Viac o téme: Koronavírus

Úrad dúfa, že robotické zvieratká pomôžu seniorom prekonať sociálnu izoláciu a depresiu a celkovo im zlepšia náladu aj kvalitu života. Takáto alternatíva tradičnej terapie s pomocou domácich miláčikov podľa výskumu, ktorý úrad spomenul v tlačovej správe, má podobné účinky a je veľmi úspešná pri znižovaní sociálnej izolácie u starších ľudí.

Robotické zvieratká vytvorila spoločnosť Ageless Innovation, ktorá sa zameriava na vývoj zábavných a pútavých produktov pre starších. Firma spolupracuje napríklad aj s organizáciou Association on Aging v New Yorku, ktorá ľuďom najviac ohrozeným izoláciou rozdá 1 100 takýchto robotov.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať