Šimečka ocenil politické gesto úradujúcej prezidentky a Pellegriniho, apeluje na ukončenie špirály útokov i obvinení

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR: Rokovanie 12. schôdze
Podpredseda NR SR MIchal Šimečka počas rokovania 12. schôdze Národnej rady SR. Bratislava, 16. apríl 2024. Foto: archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované, 16. mája, 14:26

Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka ocenil spoločnú výzvu na zmierenie a politické gesto úradujúcej prezidentky Zuzany Čaputovej a zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho.

Zdôraznil, že atentát na premiéra štátu je aj atentátom na demokraciu a vyzdvihol potrebu ukončiť špirálu útokov a obviňovania sa „Musíme k tomu prispieť každý svojím dielom, ako politici aj ako občania,“ uviedol.

Dodal, že po včerajšom útoku na predsedu vlády Roberta Fica (predseda strany Smer-SD) progresívci ihneď pozastavili bežiacu kampaň do volieb do Európskeho parlamentu. S cieľom upokojiť situáciu na Slovensku tiež poskytujú plnú súčinnosť a spoluprácu politickým partnerom.

Úsilie Čaputovej a Pellegriniho o zmierenie spoločnosti uvítal aj predseda Kresťanskodemokratického hnutia Milan Majerský. Považuje to za dôležité a potrebné gesto.

KDH odsudzuje akékoľvek násilie a stretnutia všetkých parlamentných strán sa zúčastníme,“ avizoval šéf kresťanských demokratov a dodal, že do odvolania pozastavujú aj všetky veľké kampaňové podujatia súvisiace s eurovoľbami.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal ŠimečkaMilan MajerskýPeter PellegriniRobert FicoZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieProgresívne Slovensko (PS)Smer - SSD