Šimečka ocenil vyváženú skladbu úradníckej vlády, nejde však o vysnívaný stav a hlava štátu už nemala inú možnosť

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PS: Výzva na zrušenie krutých trestov za marihuanu
Zľava: Podpredseda Progresívneho Slovenska a europoslanec Martin Hojsík, podpredseda strany a europoslanec Michal Šimečka a nezaradený poslanec parlamentu Tomáš Valášek. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.

Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka ocenil vyváženú skladbu úradníckej vlády. Hnutie v tlačovej správe uviedlo, že ich poslanec v Národnej rade SR Tomáš Valášek nový kabinet podporí. Progresívci od novej vlády očakávajú zaistenie riadneho a pokojného chodu štátu a ministerstiev do predčasných parlamentných volieb.

Podľa Šimečku ide o štandardnú úlohu každej úradníckej vlády. PS chce k úradníckej vláde pristupovať konštruktívne, Šimečka tiež apeluje na ostatné politické subjekty, aby neviedli predvolebný boj skrz útoky na úradnícku vládu, ale cez programové témy.

Prezidentka sa k neľahkej, ale potrebnej úlohe postavila zodpovedne. Personálne obsadenie nie je ani vyslovene konzervatívne, ani progresívne, ako mnohí vopred konšpirovali,” vyjadril sa Šimečka.

Dodal ale, že nejde o vysnívaný stav. „Úradnícka vláda je dôsledok chaosu a hádok politikov a političiek v parlamente, ktorí sa nedokázali dohodnúť na funkčnej väčšinovej vláde napriek tomu, že na to dostali mandát od ľudí a nespočetné množstvo šancí,” povedal predseda PS. Hlava štátu podľa neho nemala inú možnosť, než konať.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal ŠimečkaTomáš Valášek
Firmy a inštitúcie PS Progresívne SlovenskoÚstavnoprávny výbor NRSR