Takúto hanbu som ešte nezažil, reaguje Naď na list ministerky kultúry Šimkovičovej (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VLÁDA: Rokovanie 1. schôdze
Ministerka kultúry SR Martina Šimkovičová. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová.
Tento článok pre vás načítala AI.

List novovymenovanej ministerky kultúry SR Martiny Šimkovičovej, za ktorý aktuálne čelí ostrej kritike, zaujal aj exministra obrany Jaroslava Naďa (Demokrati).

Ministerka kultúry Šimkovičová napísala list českému ministrovi kultúry pri príležitosti výročia vzniku prvej Československej republiky. Obsah listu zverejnila na sociálnej sieti, po čom sa však spustila vlna kritiky na jej adresu. Viacerých totiž šokovali pravopisné a štylistické chyby v texte listu, čo sa stalo vďačným námetom aj pre internetových vtipkárov.

Šimkovičová na kritické hlasy zareagovala statusom, kde napísala, že si váži kritiku, ktorou bola zaplavená. „Dodávate mi tým veľa energie, aj keď to možno tak nevyzerá,“uviedla.

Na list ministerky Šimkovičovej zareagoval na sociálnej sieti aj exminister obrany Jaroslav Naď, ktorému to pripomínalo nevydarenú slohovú prácu štvrtáka. „Takú hanbu priatelia, ako bol ten list, som za dvadsať rokov svojej práce na štátnej správe nikdy nezažil,“skonštatoval Naď.

„Keď kultúrna obec zásadným spôsobom kritizovala Natáliu Milanovú, tak teraz očakávam celú smršť, ktorú spustia proti Šimkovičovej, lebo to je katastrofa,“ kritizoval Naď.

Celú reakciu Naďa na list Šimkovičovej si pozrite vo videu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav NaďMartina Šimkovičová
Firmy a inštitúcie MK Ministerstvo kultúry SRStrana Demokrati