Šipoš prezradil, s ktorými stranami OĽaNO nepôjde do vlády a potvrdil, že Matovičovo hnutie neopustí

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Michal Šipoš, Igor Matovič
Predseda poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš (vľavo) a Igor Matovič (v pozadí). Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Hnutie OĽaNO garantuje, že nepôjde do vlády so stranami Smer-SD, Hlas-SD, Ľudovou stranou Naše Slovensko (ĽSNS), ani s hnutím Republika. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to uviedol predseda poslaneckého klubu hnutia Michal Šipoš.

Podľa podpredsedu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Branislava Gröhlinga si budúcu spoluprácu s Igorom Matovičom (OĽaNO) v ich strane nevedia predstaviť. Gröhling považuje za samozrejmé, že nebudú spolupracovať napríklad so stranami Smer-SD, ĽSNS či hnutím Republika.

Nevylúčil však stranu Hlas, no podstatný pre nich bude ich hodnotový postoj k určitým témam, a tiež ich postoj ku kauzám ich poslancov.

SaS bude kandidovať samostatne

Podľa Gröhlinga bude SaS kandidovať samostatne, no ak sa k nim budú chcieť pridať nejaké osobnosti, sú ochotní prijať ich. Dôležité bude ich hodnotové ukotvenie, aby boli liberálni a prozápadne orientovaní.

Kampaň SaS podľa neho bude konštruktívna, návrhy, s ktorými pôjdu do kampane, budú predkladať i v prípade účasti na moci. V reakcii na to, či si vie predstaviť spoluprácu s Luciou Ďuriš Nicholsonovou, ktorá zakladá stranu Jablko uviedol, že na pravicovej scéne je podľa neho viac predsedov než voličov. S Ďuriš Nicholsonovou o spolupráci on osobne nerokoval.

Šipoš odchod z OĽaNO neplánuje

Šipoš sa nechcel sa vyjadriť prípadnému k odchodu povereného premiéra Eduarda Hegera z OĽaNO, on osobne sa nechystá hnutie opustiť.

„Predpokladám, že toto bude najtvrdšia kampaň, ktorá stojí pred nami,“ povedal Šipoš. Dodal však, že majú v úmysle pokračovať v pomoci rodinám, starším, a tiež v boji proti mafii.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branislav GröhlingEduard HegerLucia Ďuriš NicholsonováMichal Šipoš
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiRepublikaSaS Sloboda a SolidaritaSMER-SD