SIS sa bráni proti medializovaným informáciám z výpovede obvineného Petrova, označila ich za nepravdivé

Zatknutie, obchodníci, putá
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Slovenská informačná služba (SIS) odmieta akúkoľvek nezákonnú činnosť vykonávanú v súvislosti s osobou obvineného Petra Petrova. Rešpektuje však jeho právo na procesnú obranu.

Vo svojom stanovisku, ktoré poskytla hovorkyňa SIS Simona Svítková, inštitúcia vysvetlila, že zákon o SIS neumožňuje, aby osoba konajúca v prospech SIS bola príslušníkom iného ozbrojeného bezpečnostného zboru.

Zdôraznila, že takáto osoba zároveň nemôže byť ani príslušníkom SIS, a preto sa medializované tvrdenia Petra Petrova „nezakladajú a ani nemôžu zakladať na pravde.“

Klamstvo v plnom rozsahu

„Medializované vyjadrenia menovaného sú v plnom rozsahu klamstvom a sú zjavne vedené snahou o ďalšiu diskreditáciu SIS, ku ktorej smerovali už dlhší čas viaceré indície a na ktoré spravodajská služba verejne reagovala pred pár dňami. Zjavnou motiváciou uvedenej diskreditácie je predchádzajúce plnenie úloh Slovenskej informačnej služby, ktorá zákonnými postupmi a prostriedkami poukázala na protiprávnu činnosť menovaného,“ uviedla Svítková.

Podotkla, že účelová diskreditácia spravodajskej služby poškodzuje nielen tento štátny orgán, ale aj štát samotný.

Odmietol verziu o manipulovaní výpovedí

DenníkN v stredu v minúte informoval, že obvinený Peter Petrov pri výsluchu odmietol verziu o manipulovaní výpovedí, cez ktorú Úrad inšpekčnej služby žiada pre stíhaných vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) väzbu.

Poznamenal, že komunikoval iba s operatívcom Jánom Kaľavský, ktorého označil za legalizanta SIS. Ján Kaľavský mal tak byť príslušníkom SIS, ktorý pôsobí pod krytím iného zamestnania. Podľa Petra Petrova bol v SIS aj exriaditeľ NAKA Branislav Zurian.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Branislav ZurianJán KaľavskýPeter PetrovSimona Svítková
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraSIS Slovenská informačná služba