Škoda Bike Open Tour na budúci rok čaká už jedenásty ročník

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Img_0095.jpg
Najprestížnejšie preteky MTB bikerov, ktoré sú súčasťou Slovenského pohára XCM, počas tohtoročného jubilejného 10. ročníka prilákali spolu takmer 3500 profi aj hobby cyklistov a cyklistiek. V nastávajúcom roku 2024 majú ambíciu tento počet prekonať. Foto: Škoda Auto
  • Najprestížnejšie preteky horských cyklistov pre hobby jazdcov, profesionálov, e-bajky, ako aj celé rodiny s deťmi
  • Séria šiestich pretekov tradične láka tisíce bajkerov po celej republike, všetky kolá sú súčasťou Slovenského pohára XCM
  • Prioritou je zelený prístup, lákadlom rôzne sprievodné akcie, výhry aj bohatý program

Cyklistické podujatie Škoda Bike Open Tour každým rokom naberá na popularite a už neodmysliteľne patrí do kalendárov horských cyklistov po celom Slovensku. Najprestížnejšie preteky MTB bikerov, ktoré sú súčasťou Slovenského pohára XCM, počas tohtoročného jubilejného 10. ročníka prilákali spolu takmer 3500 profi aj hobby cyklistov a cyklistiek. V nastávajúcom roku majú ambíciu tento počet ešte prekonať. Séria šiestich pretekov prinesie skvelé trate a zážitky pre cyklistov v rôznych vekových a výkonnostných kategóriách, ako aj profesionálne zázemie a bohatý sprievodný program. Súčasťou celej série je zelený prístup, s dôsledným triedením a minimalizovaním odpadu, ako aj s plne elektrickým sprievodným vozidlom Škoda Enyaq. Návštevníci každého z kôl ho môžu vyhrať na týždeň.

Seriál Škoda Bike Open Tour (ŠBOT) sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hobby cyklistov na Slovensku. Všetkých šesť kôl je zároveň súčasťou Slovenského pohára XCM. Budúcoročný jedenásty ročník odštartuje vo Svätom Jure 20. apríla, pokračovať bude v Rajeckých Tepliciach, následne v Slovenskom raji, Topoľčiankach, vo Site a záverečné šieste preteky ukončia sériu 14. – 15. septembra v Stupave. Tu sa bude konať nielen finále ŠBOT, ale aj Slovenského pohára XCM, čiže na Záhorí sa ukončia obe série.

„Počet nadšených cyklistov, ktorí si prichádzajú zasúťažiť na Škoda Bike Open Tour, z roka na rok rastie. Teší ma, že jej desiate jubileum sme oslávili naozaj vysokým počtom pretekárov, ktorých bolo takmer tri a pol tisíc a pevne verím, že na budúci rok ich bude ešte viac. Potvrdzuje sa totiž, že toto podujatie, na ktoré som nesmierne hrdý, sa teší naozaj veľkej obľube u malých aj veľkých. Séria so skvelým zázemím a s dôrazom na zelený prístup, ktorý je aj jedným z našich pilierov, sa tak právom drží na špici v rámci cyklo eventov na Slovensku. Škoda má cyklistiku jednoducho v DNA a je partnerom všetkých cyklistov, horských aj cestných, profíkov aj amatérov, detí aj dospelých,“ hovorí Roman Rajtár, vedúci marketingu Škoda Auto Slovensko.

Sbot_kv_01.jpg
Séria šiestich pretekov prinesie skvelé trate a zážitky pre cyklistov v rôznych vekových a výkonnostných kategóriách, ako aj profesionálne zázemie a bohatý sprievodný program. Súčasťou je zelený prístup, s dôsledným triedením a minimalizovaním odpadu, ako aj s plne elektrickým sprievodným vozidlom Škoda Enyaq. Foto: Škoda Auto

Preteky naozaj pre všetkých

Hoci sa celý seriál Škoda Bike Open Tour môže pýšiť profesionálnym zázemím, okrem profi MTB jazdcov je podujatie určené pre všetkých fanúšikov horskej cyklistiky, vrátene e-bajkerov. Môžu si užiť neopakovateľnú atmosféru v prírode na tratiach rôznej náročnosti, určených pre viaceré vekové kategórie, nechýba ani trať Škoda Family. Organizátori budú tradične pripravení postarať sa o zvýšený komfort pretekárov, ktorí určite ocenia sprchy, cykloumyváreň, úschovňu či dostatočnú servisnú podporu. Pre všetkých návštevníkov budú pripravené atraktívne sprievodné akcie a dostatok stánkov s občerstvením.

Registrácia na všetky preteky v rámci šesťkolovej série bude spustená na webe: www.sbot.sk

Zelený prístup je prioritou

Samozrejmosťou je zelený prístup organizátorov počas celej série, kde plasty nahrádzajú prírodné materiály. Textilné štartovacie vaky či letáky vytlačené na recyklovanom papieri sú už neoddeliteľnou súčasťou pretekov. Organizátori sa starajú aj o dôsledné čistenie tratí po pretekoch či triedenie a minimalizáciu vyprodukovaného odpadu počas podujatí. Cieľom je, aby bola uhlíková stopa pretekov čo najnižšia, k čomu prispieva aj využívanie plne elektrického sprievodného vozidla Škoda Enyaq.

Ceny nielen pre jazdcov

Nielen súťažiaci, ale aj všetci návštevníci podujatí v rámci Škoda Bike Open Tour, si okrem skvelých zážitkov z pretekov môžu odniesť aj niektorú z viacerých cien. V každom z prvých piatich kôl série totiž na nich čaká tombola, v ktorej môžu získať na týždeň Škodu Enyaq či vyhrať cyklonosič na ťažné zariadenie auta. Víťaz tomboly v rámci finálového šiesteho kola v Stupave vyhrá E-bike Škoda a druhý v poradí Enyaq na týždeň. Najúspešnejší súťažiaci jazdci v každej kategórii zase získajú v každom kole vouchre do Škoda E-shopu, za 1.miesto v hodnote 70 eur, za 2. miesto v hodnote 50 eur a za 3. miesto v hodnote 30 eur.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ŠKODA AUTOŠKODA AUTO Slovensko