ŠKODA rozširuje infraštruktúru nabíjačiek. Wallboxy pribudnú na chatách či v dovolenkových rezortoch

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Elektrodovo2.jpg
Cestovatelia po novom môžu hľadať ubytovanie s elektronabíjačkami aj na portáli Hauzi.sk, najväčšej a najznámejšej ubytovacej stránke s priamym kontaktom na ubytovateľov na Slovensku, kde v spolupráci so ŠKODA AUTO Slovensko pribudol vyhľadávací filter na elektronabíjačky. Foto: ŠKODA AUTO
  •    ŠKODA zlepšuje infraštruktúru elektronabíjačiek na Slovensku, nechýbajú ani odľahlé či vychytené dovolenkové destinácie
  •    Nabíjačka pre elektromobil sa stáva štandardom pre ubytovacie zariadenia, ktoré dbajú na kvalitu služieb, spokojnosť zákazníkov a lepšiu dostupnosť
  • Dovolenka na Slovensku tak môže byť nielen ekonomicky výhodnejšia, ale aj pohodlnejšia a šetrnejšia k prírode
  •    Ubytovací portál Hauzi.sk v spolupráci so ŠKODA AUTO Slovensko pridáva do vyhľadávania filter chát a rezortov s nabíjačkami pre elektromobily

Značka ŠKODA ako líder v oblasti elektromobility na Slovensku rozširuje infraštruktúru nabíjacích staníc do obľúbených dovolenkových lokalít. Tí, ktorí vyrážajú za dobrodružstvom alebo relaxom po celej krajine v elektrickom alebo plug-in hybridnom vozidle, tak môžu po novom nabiť svoje vozidlo aj na chatách v luxusnom alebo horskom štýle či dokonca aj v tzv. robinsonovských lokalitách. V troch obľúbených ubytovacích zariadeniach na Slovensku pribudol wallbox ŠKODA iV, domáca nabíjacia stanica, vďaka ktorej sa cesta za elektrizujúcimi zážitkami stane ekologickejšou a ekonomickejšou. Elektronabíjačky pribudnú aj vo vyhľadávacom filtri obľúbeného ubytovacieho portálu Hauzi.sk.

Elektromobilita sa postupne stáva neoddeliteľnou súčasťou cestovania, a to aj na Slovensku. Pohodlný prístup k nabíjaniu tak môže byť pre majiteľov elektrifikovaných vozidiel  zásadným argumentom pre výber konkrétneho ubytovacieho zariadenia. „Elektromobilita sa v poslednom čase vyvíja veľmi dynamickým tempom aj na Slovensku. Ešte rýchlejšie je tým pádom potrebné budovať komplexnú infraštruktúru pre pohodlné nabíjanie elektromobilov. Takáto služba priamo v mieste oddychu je najnovšie, aj vďaka neustálemu rozširovaniu našich služieb eMobility, k dispozícii v ďalších troch ubytovacích zariadeniach v lone slovenskej prírody. Postupne tak napĺňame našu víziu rozvoja elektromobility na Slovensku, ktorá je jednou z našich priorít,“ hovorí Jaroslav Hercog, riaditeľ ŠKODA AUTO Slovensko.

Chaty3 uprava_01.jpg
Elektrodovolenku na chate absolvovala už aj známa rodinka Juraj Kimlička s manželkou Evou a dcérkou Milou, ktorých môžete poznať z instaprofilu @ byt_v_korunach_stromov. „Nabíjanie cez wallbox ŠKODA iV priamo na chate je skvelým benefitom, “ zhodnotil Juraj Kimlička. Foto: ŠKODA AUTO

Wallbox ako jedinečná súčasť poskytovaných služieb

Stretnúť majiteľa elektrického alebo plug-in hybridného vozidla nie je už ničím výnimočným. Uvedomujú si to aj rekreačné zariadenia, ktoré dbajú na kvalitné služby zákazníkom a prinášajú tak neustále novinky či vylepšenia. Wallbox ŠKODA iV sa pre majiteľov chát či iných rekreačných zariadení stáva skvelou investíciou a konkurenčnou výhodou, ktorá im prináša nových zákazníkov. Jeho zabezpečenie pritom vôbec nie je náročné. Stačí vyklikať formulár na webe a o inštaláciu sa postará autorizovaný inštalačný a servisný partner, ktorý vám kompletnú službu zabezpečí na kľúč.

ŠKODA wallboxy e-motoristi nájdu napríklad v rezorte Urbanove sestry v Čiernom Balogu, vo Woodparku vo Valčianskej doline aj na zámku The Grand Vígľaš**** pri Zvolene. Hostia, ktorí prichádzajú za dobrodružstvom, prírodnými krásami, turistikou, ale aj na firemné podujatie, konferenciu alebo svadbu, si tak teraz môžu svoje elektrické vozidlá nabíjať priamo v areáli ubytovania. Wallbox ŠKODA iV je vybavený konektorom CCS2, ktorý umožňuje nabíjanie všetkým elektromobilom disponujúcim týmto pripojením.

„Som veľmi rada, že aj u nás máme elektronabíjačku. Je to jedna z prvých nabíjačiek v regióne. Wallbox beriem ako prémiovú službu pre našich zákazníkov. Jeho inštalácia je naozaj jednoduchá. Mne stačilo vyklikať formulár na webe ŠKODA a potom už len prišli páni z inštalačnej spoločnosti, ktorí sa o všetko postarali. Verím, že budeme príkladom a elektronabíjačky budú v našom kraji pribúdať. Je to skvelý spôsob ako podporiť ekoturistiku v našom regióne,” hovorí Lucia Melicherčíková, majiteľka chát Urbanove sestry.

Nabíjanie prostredníctvom ŠKODA wallboxu je navyše lacnejšie a praktickejšie. „V súčasnosti sa okrem individuálnych klientov venujeme aj organizovaniu rôznych podujatí, akými sú napríklad svadby či firemné kongresy. A keďže chceme našim klientom vyjsť v ústrety a nechceme, aby museli kvôli nabíjaniu elektromobilov cestovať desiatky kilometrov, rozhodli sme sa dopriať im tento komfort,” dopĺňa Romana Dorotovičová, marketingová manažérka hotela The Grand Vígľaš****.

Elektrodovo3.jpg
Nabíjačka pre elektromobil sa stáva štandardom pre ubytovacie zariadenia, ktoré dbajú na kvalitu služieb, spokojnosť zákazníkov a lepšiu dostupnosť. Foto: ŠKODA AUTO

Jednoduchšie plánovanie výletov, ale aj vychladenie auta

Vďaka dostupnosti nabíjacej stanice priamo v ubytovacom zariadení je možné kontrolovať a manažovať nabíjanie podľa aktuálnej potreby. To ocenia cestovatelia najmä pri plánovaní výletov a zároveň je možné sa tak vyhnúť jazdám k nabíjacím staniciam v blízkom meste. Pomocou aplikácie MyŠKODA navyše vodiči môžu ovládať klimatizáciu z ktoréhokoľvek miesta. Ak sa teda počas letných horúčav chystáte na výlet, môžete pár minút pred odchodom aktivovať chladenie a nasadnúť tak do auta s ideálnou teplotou. Energia na klimatizáciu sa pritom čerpá priamo z wallboxu a nie z batérie auta, čím vám neskracuje dojazd vozidla. Podobne to funguje aj s vyhrievaním v zimných mesiacoch.

Presúvanie sa elektrickým či plug-in hybridným vozidlom za zážitkami sa tak aj vďaka neustále narastajúcemu počtu nabíjacích bodov na našich cestách stáva čoraz jednoduchším a pohodlnejším. Po celom Slovensku je ich už spolu viac ako tisíc, takže infraštruktúra už naozaj nie je problémom.

Cestovatelia po novom môžu hľadať ubytovanie s elektronabíjačkami aj na portáli Hauzi.sk, najväčšej a najznámejšej ubytovacej stránke s priamym kontaktom na ubytovateľov na Slovensku, kde v spolupráci so ŠKODA AUTO Slovensko pribudol vyhľadávací filter na elektronabíjačky.

Elektrodovo1.jpg
ŠKODA wallboxy e-motoristi nájdu napríklad v rezorte Urbanove sestry v Čiernom Balogu, vo Woodparku vo Valčianskej doline aj na zámku The Grand Vígľaš**** pri Zvolene. Foto: ŠKODA AUTO

Wallbox ŠKODA iV naozaj pre každého

Elektrodovolenku na chate absolvovala už aj známa rodinka Juraj Kimlička s manželkou Evou a dcérkou Milou, ktorých môžete poznať z instaprofilu @ byt_v_korunach_stromov. Benefit v podobe Powerpass karty a nabíjačky si pochvaľujú. „Našu dovolenku sme si veľmi užili. Celý pobyt nám zjednodušila nabíjačka, ktorá je priamo pri chate. Vôbec sme nemuseli hľadať nabíjačky v okolí, ráno sme vyzdvihli auto nabité a pripravené na ďalší výlet. Dokonca sme využili veľmi príjemnú vychytávku. Nechali sme auto vychladiť 15 minúť pred cestou, a potom sme rovno nastúpili už do vychladeného auta. Super bolo to, že auto si čerpalo energiu z wallboxu a nie z batérie, takže sme neprišli o žiaden dojazd. Dovolenku s elektromobilom vrelo odporúčame,” zhodnotili Kimličkovci.

Pre individuálne nabíjanie ponúka ŠKODA AUTO tri verzie wallboxov ŠKODA iV, ktoré majú rôzne funkcie. Značka pritom poskytuje aj kompletnú prípravu a jeho inštaláciu priamo na mieste. Základným modelom pre použitie v domácnostiach je ŠKODA iV, nasleduje ŠKODA Connect s možnosťou pripojenia LAN a Wi-Fi so vzdialeným prístupom k nabíjaniu pomocou aplikácie Powerpass. Tento wallbox je vybavený aj čítačkou RFID, ktorá umožňuje napríklad bezpečnú identifikáciu užívateľa alebo viacerých užívateľov v garáži bytového domu či v ubytovacom zariadení pred začatím nabíjania. Model ŠKODA iV Connect+ vie so serverom komunikovať prostredníctvom LTE mobilnej siete, ponúka čítačku RFID a certifikovaný elektromer. Údaje o nabíjaní batérie tak môže užívateľ neustále sledovať v aplikácii Powerpass.

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie ŠKODA AUTO Slovensko