Slafkovský opäť zahviezdil, po zranení sa mu podarilo streliť druhý gól v drese Montrealu

Juraj Slafkovský
Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský. Foto: archívne, SITA/AP

Zo slovenského pohľadu bol udalosťou sobotňajšieho večera v zámorskej hokejovej NHL návrat slovenského útočníka Juraja Slafkovského do zostavy klubu Montreal Canadiens, ktorý dopadol viac ako dobre.

Slafkovského potrápili zdravotné problémy

Tohtoročná draftová jednotka za Habs nastúpila po zdravotných problémoch v hornej časti po deviatich dňoch a v profilige košický rodák pokračoval tak, ako skončil – gólom.

Druhým presným zásahom v NHL sa Slafkovský podieľal na triumfe Montrealu 7:4 na ľade St. Lous Blues, keď v 34. minúte vyrovnal na 3:3. Canadiens prehrávali po polovici duelu 1:3, ale Cole Caufield potom skorigoval a Slafkovský vyrovnal.

Caufield pridal pred druhou prestávkou ešte jedne presný zásah a Christian Dvorak hetrikom v tretej tretine spečatil triumf hostí.

„Cítim sa zdravý na sto percent,“ povedal po stretnutí pre NHL.com stále iba 18-ročný krídelník, ktorý v sobotu zaznamenal šiesty štart v prestížnej hokejovej lige. „Keď som nemohol hrať, bolo to ťažké,“ poznamenal mladík na margo spomenutej trojzápasovej absencie.

Druhý gól v NHL

Juraj Slafkovský dosiahol svoj druhý gól v NHL v početnej výhode, v ktorej z pravého kruhu po prihrávke od Chrisa Widemana strelou bez prípravy prekonal brankára Jordana Binningtona.

A čo si myslí o strelenom góle? „Vždy chcem strieľať a teraz aj so šťastím to prešlo dovnútra.“ Slovenský útočník v sobotu strávil na ľade 10 minút a 23 sekúnd, z toho 63 sekúnd v presilovke. Svoju jedinú strelu na bránku v zápase pretavil na gól, trafil tiež žrdku, pridal 2 „hity“ a vyhral aj jedno vhadzovanie.

V sobotu bodoval aj obranca Erik Černák, pri triumfe Tampy Bay Lightning 4:3 na ľade San Jose Sharks sa prezentoval jednou asistenciou, bol to pre neho vôbec prvý bod v tejto sezóne. Za hostí absolvoval spomedzi šetkých hráčov druhú najvyššiu minutáž, na ľade strávil 22 minút a 14 sekúnd. Okrem asistencie mal aj plusový bod, tri fyzické strety a jednu strelu na bránku.

Za Washington Capitals nastúpil pri triumfe 3:0 na ľade Nashvillu Predators obranca Martin Fehérváry a zaznamenal tetiu najvyššiu minutáž spomedzi hostí – na ľade strávil 22:01 min a mal jedne plusový bod, dve strely na bránku a štyri „hity“.