Slafkovský strelil druhý gól v play-off, ale Montreal je na pokraji vypadnutia - VIDEO

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
HOKEJ NHL: Play off: Montreal Canadiens - Washington Capitals
Juraj Slafkovský strieľa gól brankárovi Washingtonu Loganovi Thompsonovi, ale na víťazstvo Montrealu to nestačilo. Washington vedie 3:1 na zápasy a má na dosah postupu do 2. kola play-off NHL. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenský hokejista Juraj Slafkovský sa dočkal druhého gólu v drese Montrealu v play-off NHL, ale víťazstvo jeho tímu nepriniesol. Slafkovský skóroval v polovici zápasu štvrtého súboja 1. kola play-off proti Washingtonu a vyrovnal stav na 1:1.

Z 2:1 na 2:5

Neskôr Montreal dokonca viedol 2:1, ale hostia z hlavného mesta USA v tretej tretine otočili na 3:2 a dvoma gólmi do prázdnej bránky pečatili víťazstvo na 5:2. Favorizovaný Washington vedie nad Montrealom 3:1 na zápasy a o postupe do 2. kola play-off vo Východnej konferencii môže rozhodnúť už v stredu na domácom ľade.

Po akcii Demidova

Slafkovský skóroval strelou bez prípravy v presilovej hre po peknej akcii mladej ruskej akvizície Ivana Demidova. Celkovo však zápas 21-ročnému Slovákovi nevyšiel podľa predstáv. Za 18:20 min na ľade si pripísal jednu strelu, jeden bodyček a aj tri mínusové body.

„Cítim sa trochu zle voči svojim hráčom. Ak máte pre nich nejakú odpoveď, povedzte im to,“ povedal smerom k médiám tréner Montrealu Martin St. Louis na webe NHL. „Je to o víťazstve alebo prehre, nie o bodoch. Sme mladá skupina hráčov a dostaneme sa z toho. Teším sa na zápas vo Washingtone,“ podotkol český brankár Montrealu Pavel Dobeš, ktorý nahradil zraneného Sama Montembeaulta.

Chvála trénera

Tréner Washingtonu pochváli svojich hráčov za herný prejav v hre piatich proti piatim. „Ak si odmyslíme presilovky a oslabenia, bolo to dobré. Páčilo sa mi, ako sme hrali od začiatku zápasu. Videl som tam detaily, ktoré som tam chcel vidieť,“ skonštatoval Spencer Carbery, tréner Washingtonu.

Aj New Jersey má namále

Do rovnakej situácie ako Montreal sa dostalo aj New Jersey. Po výsledkovo totožnej domácej prehre 2:5 budú hráči Devils v najbližšom zápase na ľade Caroliny Hurricanes čeliť rozlúčke s play-off už v 1. kole. Carolinu posunul k tretiemu víťazstvu v sérii hetrik Rusa Andreja Svečnikova.

V tíme Devils odohral útočník Tomáš Tatar desať a pol minúty bez výraznejšieho zápisu do štatistík a obranca Šimon Nemec si počas takmer 18 minút na ľade pripísal plusový bod a blok.

Šikovnosť aj sila

„Základná časť z mojej strany nebola dobrá, ale teraz som sa do toho dostal. Play-off je moja obľúbená časť sezóny,“ skonštatoval Andrej Svečnikov, ktorý strelil svoj druhý hetrik v play-off v kariére. „Svojou šikovnosťou, ale aj fyzickou hrou dokáže kontrolovať zápas a je veľká súčasť nášho tímu,“ povedal o Svečnikovovi jeho spoluhráč z obrany Jaccob Slavin, ktorý tiež skóroval.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe: Ivan DemidovJuraj SlafkovskýMartin St. LouisSpencer Carbery
Firmy a inštitúcie: Montreal CanadiensNHLWashington Capitals