Slafkovský začal sezónu NHL fantastickou asistenciou na gól v presilovke, Montreal vynuloval Toronto (video)

Maple Leafs Canadiens Hockey
Útočník Juraj Slafkovský (Montreal Canadiens) v súboji s obrancom Oliverom Ekmanom-Larssonom (Toronto Maple Leafs) počas stredajšieho zápasu NHL. Montreal, 9. október 2024. Foto: Christinne Muschi/Canadian Press via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský začal novú sezónu NHL fantastickou prihrávkou na gól. Už v 8. minúte kanadského derby proti Torontu Maple Leafs v presilovej hre nabil Colemu Caufieldovi, ktorý otvoril skóre. Ako sa neskôr ukázalo bol to víťazný zásah, pretože brankári „zatiahli rolety“ a Montreal si tak pripísal na konto prvý triumf v sezóne.

Slafkovský nastúpil v prvom útoku spoločne s Caufieldom a Nickom Suzukim, na ľade strávil 18 minút aj jednu sekundu, okrem asistencie rozdal aj tri hity a zblokoval dve strely. Brankár domácich Sam Montembeault sa blysol 48 zákrokmi.

Ako uvádza web NHL, Toronto nedokázalo skórovať v zápase základnej časti alebo play-off prvýkrát od 20. novembra 2021, keď podľahlo Pittsburghu Penguins 0:2.