Slováci v zahraničí - Hanekov prvý gól v Poľsku

Futbal
futbalová lopta

BRATISLAVA 26. septembra (WEBNOVINY) – Sumár aktuálnych vystúpení slovenských futbalistov v zahraničných súťažiach (24. – 26. septembra 2010):

ANGLICKO

I. liga – 6. kolo:

Fulham – Everton 0:0 – Ján Mucha ml. za hostí nechytal

FC Liverpool – Sunderland 2:2 – Martin Škrtel absolvoval za Liverpool celý zápas

Arsenal – West Bromwich Albion 2:3 – Marek Čech nehral za hostí pre zranenie

TALIANSKO

I. liga – 5. kolo:

Cesena – Neapol 1:4 – Martin Petráš za domácich nehral, Marek Hamšík odohral za hostí celý zápas a skóroval

Catania – Bologna 1:1 – Tomáš Košický nestál v bránke domácich nestál

NEMECKO

Wolfsburg – Freiburg 2:1 – Peter Pekarík za domácich odohral celý zápas

Bayern Mníchov – Mainz 1:2 – Miroslav Karhan odohral celý zápas, Radoslav Zabavník (obaja Mainz) absolvoval druhý polčas

Kaiserslautern – Hannover 0:1 – Adam Nemec za domácich nehral

Frankfurt – Norimberg 2:0 – Marek Mintál hral od 80. minúty, Róbert Mak (obaja Norimberg) nehral

Schalke – Mönchengladbach 2:2 – Erik Jendrišek za domácich nenastúpil

II. liga – 6. kolo:

Oberhausen – Osnabrück 1:0 – Henrich Benčík za hostí nehral

ČESKO

I. liga – 10. kolo:

Slovácko – Slavia Praha 3:0 – Miroslav Filipko odchytal celý duel, Tomáš Košút (obaja Slovácko) odohral celý duel. Karol Kisel za hostí odohral celý zápas

Liberec – Brno 3:1 – Michal Breznaník hral do 86. Minúty, keď ho vystriedal Ján Vlasko (obaja Liberec), Martin Poláček nehral, Andrej Hodek hral od 65. minúty, Martin Husár (všetci Brno) odohral celý zápas a dostal žltú kartu

Sparta Praha – Mladá Boleslav 1:1 – Juraj Kucka absolvoval celý duel, Miloš Lačný (obaja Sparta) nenastúpil, Lukáš Opiela za hostí absolvoval celý duel a skóroval

Bohemians 1905 – Baník Ostrava 1:1 – Martin Cseh nehral, Igor Držík (obaja Bohemians 1905) odohral celý zápas, Ján Greguš absolvoval celý duel, Róbert Zeher (obaja Ostrava) nastúpil v 58. minúte

České Budějovice – Jablonec 2:1 – Peter Černák odohral celý zápas, Jaroslav Belaň (obaja České Budějovice) nechytal, Matej Krajčík za hostí nenastúpil

Hradec Králové – Ústi nad Labem 3:3 – Tomáš Hájovský hral za domácich od 78. minúty, Miloš Gibala nenastúpil, Ladislav Benčík (obaja Ústí) hral od 86. minúty

Plzeň – Příbram 2:1 – Miloš Brezinský nehral, Mareka Bakoša vystriedal v 83. minúte Michal Ďuriš (všetci Plzeň), Jakub Rondzik nechytal, Milan Jurdík (obaja Příbram) hral do 55. minúty

HOLANDSKO

I. liga – 8. kolo:

Den Haag – Heracles 3:2 – František Kubík hral za Den Haag do 86. minúty.

ŠKÓTSKO

Hearts – Motherwell 0:2 – Marián Kello odchytal za Hearts celý zápas

Aberdeen – Glasgow Rangers 2:3 – Vladimír Weiss ml. za hostí hral do 81. minúty

Dundee United – St. Johnstone 1:0 – Dušan Perniš odchytal celý duel, Filip Mentel (obaja Dundee Utd.) nechytal

GRÉCKO

I. liga – 4. kolo:

Škoda Xanthi – PAOK Solúň 1:0 – Zdeno Štrba odohral za domácich celý duel

Panathinaikos – Panionios Atény 2:1 – Tomáš Belic za hostí nechytal

Volos – AEK Atény 3:1 – Mário Breška hral od 46. minúty a skóroval, Peter Doležaj (obaja Volos) nehral

Legia Varšava – Poznaň 2:1 – Lukáš Zápotoka za hostí nehral

Polonia Varšava – Polonia Bytom 2:2 – Michal Hanek absolvoval celý zápas a skóroval, Miroslav Barčík, Peter Hricko, Blažej Vaščák a Marek Bažík (všetci Bytom) nehrali

Chorzów – Widzew Lodž 1:1 – Gábor Straka za domácich nehral

Bialystok – Lubin 2:0 – Csaba Horváth odohral za Lubin celý zápas

Belchatow – Wisla Krakov 1:1 – Erik Čikoš (Wisla) absolvoval prvý polčas

Kielce – Vroclav 2:1 – Pavol Staňo odohral celý zápas, Lukáš Janič (obaja Kielce) nehral, Marián Kelemen odchytal za Vroclav celý duel

Cracovia Krakov – Gdynia 2:0 – Marián Jarabica za domácich odohral celý duel, Miroslav Božok absolvoval za hostí celý zápas

Gdansk – Zabrze 5:1 – Vladimír Balát za hostí nehral

RAKÚSKO

I. liga

Innsbruck – Wiener Neustadt 0:0 – Boris Prokopič odohral za domácich celý zápas

Mattersburg – LASK 3:3 – Peter Chrappan (Mattersburg) absolvoval celý zápas

Salzburg – Ried 1:0 – Dušan Švento odohral za domácich celý zápas a dostal žltú kartu

Sturm – Austria 0:2 – Peter Hlinka za hostí odohral celý zápas.

RUSKO

I. liga – 22. kolo:

Petrohrad – Saturn Moskovská oblasť 6:1 – Tomáš Hubočan za domácich absolvoval celý duel, Kamil Kopúnek za hostí bol vystriedaný v 60. minúte

Dinamo Moskva – Nalčik 0:3 – Martin Jakubko hral za domácich od 68. minúty

Lokomotiv Moskva – Groznyj 2:1 – Ján Ďurica odohral za domácich celý zápas

TURECKO

Besiktas – Antalyaspor 2:1 – Filip Hološko za Besiktas hral od 86. minúty

Genclerbirligi – Ankaragücü 1:0 – Štefan Senecký nechytal, Stanislav Šesták odohral druhý polčas, Róbert Vittek a Marek Sapara (všetci Ankaragücü) absolvovali celý zápas

Konyaspor – Karabukspor 2:2 – Ivan Lietava a aj Peter Grajciar (obaja Konyaspor) odohrali celý zápas a obaja skórovali

RUMUNSKO

Universitatea Kluž – CFR Kluž 1:1 – Peter Čvirik za domácich hral do 83. minúty

Pandurii – FC Temešvár 0:1 – Marián Čišovský (Temešvár) nehral

Vaslui – Brašov 1:0 – Dušan Kuciak a aj Pavol Farkaš absolvovali za hostí celé stretnutie a obaja dostali žltú kartu, Peter Majerník za hostí nenastúpil