Slovan Bratislava opäť obhájil majstrovský titul, jeho zisk spečatil remízou s Dunajskou Stredou (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
FUTBAL FL: Bratislava - Dunajská Streda
Zľava: Nino Marcelli z ŠK Slovan Bratislava a Márk Csinger z FC DAC 1904 Dunajská Streda počas futbalového zápasu 5. kola nadstavbovej časti o titul medzi ŠK Slovan Bratislava - FC DAC 1904 Dunajská Streda. Bratislava, 13. apríl 2024. Foto: SITA/Jana Birošová.
Tento článok pre vás načítala AI.

Hráči Slovana Bratislava využili hneď prvú príležitosť potvrdiť ďalšiu úspešnú obhajobu celkového prvenstva v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži, v sobotňajšom zápase 5. kola nadstavby im na to stačila aj domáca bezgólová remíza s DAC 1904 Dunajská Streda.

Zaistili si už šiesty majstrovský titul za sebou. „Belasí“ ako prvý klub v ére samostatného Slovenska ovládli domácu ligu šesťkrát v rade, celkovo je to ich 30. titul v 104-ročnej histórii. V ére samostatnosti je to štrnáste prvenstvo Bratislavčanov.

Slovan má po sobote pred druhým Spartakom Trnava náskok devätnástich bodov. Bratislavský klub v tejto sezóne zaznamenal zatiaľ iba dve ligové prehry a má pred sebou päť ligových duelov, Trnavčania absolvujú ešte šesť stretnutí. Zaujímavosťou je, že pred rokom spečatil Slovan zisk titulu až v polovici mája, teraz sa mu to podarilo o mesiac skôr.

Ďalším titulom Slovan Bratislava získal právo v kvalifikácii o postup do skupinovej časti Ligy majstrov, v ktorej si doteraz nikdy nezahral. Púť pohárovou Európou pre nasledujúcu sezónu začnú „belasí“ už 9. alebo 10. júla, meno súpera sa dozvedia 18. júna.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie FC DAC 1904 Dunajská StredaŠK Slovan Bratislava