Slovan prehral prestrelku, už v 7. minúte striedal brankára

HC Slovan - Atlant Mytišči
Šarvátka v bránkovisku 'belasých' počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi Slovanom Bratislava a Atlantom Mytišči. Bratislava, 22. január 2015. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 22. januára (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s Atlantom Mytišči 4:5. „Belasí“ v súboji otočili z 0:2 na 3:2, neskôr viedli aj 4:3. Pred vlastnými fanúšikmi prehral Slovan už siedmy duel za sebou, naposledy sa z úspechu tešil 15. decembra proti Jokeritu Helsinki.

Ostatné výsledky štvrtkových zápasov KHL nájdete

—-> V TOMTO ČLÁNKU

Štvrtkový duel sledovalo na tribúnach 7574 divákov, čo je historicky najnižšia návšteva na domácom súboji Slovana v KHL. Doterajším minimom bolo 7719 v novembrovom súboji proti Viťazu Podoľsk.

Zápas týchto dvoch tímov bol už tretím vzájomným v tejto sezóne KHL a v tých predchádzajúcich zvíťazili Bratislavčania, na ľade súpera 2:1 a doma sa tešili z triumfu po samostatných nájazdoch.

Obrazom: „Belasí“ prehrali s Atlantom 4:5

Slovan dostal v úvode duelu dva rýchle góly a Janusa v bránke nahradil 19-ročný mladík Baroš, ktorý si pripísal premiérový štart v KHL. Domácim sa presnými zásahmi L. Nagya a L. Hudáčka podarilo vyrovnať a v úvode tretej tretiny naklonil misky váh na stranu domácich druhým gólom v zápase L. Nagy.

Vzápätí však vyrovnal A. Juňkov. Aj na presilovkový zásah Murleyho odpovedali hostia pohotovo – o sedem sekúnd neskôr vyrovnal Sošnikov. Domácu mizériu Slovana podčiarkol hosťujúci gól v 57. minúte opäť z hokejky Sošnikova. Aspoň predĺženie mohol pre domáci tím vybojovať L. Hudáček, ale nepremenil trestné strieľanie.

Pre „belasých“ bol štvrtkový duel posledným zo štvorzápasovej série na domácom ľade, ktorú začali prehrou so Soči a nepodarilo sa im bodovať ani v ďalších dueloch. V sobotu podľahli siilnému Dinamu Moskva. a v utorok nestačili v gólovej prestrelke ani na Dinamo Minsk.

V tomto kalendárnom roku Slovan z ôsmich stretnutí vyhral jediné (v Jaroslavli 2:0) a v tabuľke Západnej konferencie je s 57 bodmi posledný. Na ôsme miesto zaručujúce postup do play-off má desaťbodové manko. Atlant Mytišči nazbieral o šesť bodov viac.

Po víkendovom Zápase hviezd KHL, ktorý sa uskutoční v Soči a je bez slovenského zastúpenia, sa najbližšie predstavia „belasí“ v stredu 28. januára na ľade silného Petrohradu. Bude to prvý duel v sedemzápasovej sérii u súperov. Doma najbližšie nastúpi Slovan až v stredu 18. februára proti Rige.

Výsledok:
HC Slovan Bratislava – Atlant Mytišči 4:5 (1:2, 1:0, 1:3)

05:17 – 0:1 A. Taraťuchin (A. Jarullin)

06:49 – 0:2 S. Šmeľov (M. Potapov)

17:49 – 1:2 L. Nagy (M. Sersen) – presilová hra

36:51 – 2:2 L. Hudáček (L. Nagy, M. Sersen)

43:30 – 3:2 L. Nagy (L. Kozák, M. Sersen)

43:58 – 3:3 A. Juňkov (V. Leščenko)

51:34 – 4:3 M. Murley – presilová hra

52:01 – 4:4 N. Sošnikov (D. Korobov)

56:27 – 4:5 N. Sošnikov

v čase 57:32 Libor Hudáček nepremenil trestné strieľanie

Vylúčenia:

15:51 Tomáš Starosta (Slovan) – 2 min. (hákovanie)

17:46 Martin Štajnoch (Slovan) – 2 min. (hrubosť)

17:46 Nikita Sošnikov (Atlant) – 2 min. (hrubosť)

18:15 Igor Levickij (Atlant) – 2 min. (podrazenie)

31:12 Sergej Šmeľov (Atlant) – 2 min. (držanie)

39:01 Rok Tičar (Slovan) – 2 min. (seknutie)

39:51 Cam Barker (Slovan) – 2 min. (krosček)

47:03 Michal Sersen (Slovan) – 2 min. (držanie)

50:20 Andrej Taratuchin (Atlant) – 2 min. (hákovanie)

57:32 Andrej Taratuchin (Atlant) – (seknutie) – rozhodca nariadil trestné strieľanie

strely na bránu: 22:28, vylúčenia: 5:4 na 2 min., presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Vasiliev, Kadyrov – Parfionov, Sysujev (všetci Rus.), 7574 divákov

Slovan: Janus (7. Baroš) – Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, J. Brejčák, L. Kozák, V. Mihálik – L. Hudáček, Murley, L. Nagy – Netík, Tičar, Jeglič – Kudrna, Surový, P. White – Ölvecký, A. Šťastný, M. Lunter – Dominik Rehák

Atlant: Engren – Gilroy, Korobov, Novopašin, Sorokin, Jarullin, Ťuľapkin, Babčuk – Šmeľov, Potapov, Sošnikov – Černov, Bodrov, Chlopotov – Viačeslav Kozlov, Taratuchin, Levickij – A. Juňkov, Voronin, Leščenko

I. tretina

V 6. minúte sa pred Janusom ocitol nekrytý Taratuchin a otvoril skóre – 0:1. Vzápätí Šmeľov ľahkou strelou spoza ľavého kruhu zvýšil vedenie hostí a Janusa v bránke nahradil Baroš, ktorý absolvoval premiéru v KHL – 0:2.

Mladý gólman previedol niekoľko pekných zákrokov a držal Slovan nad vodou. Necelé dve minúty pred prvou sirénou skorigoval v presilovke L. Nagy, ktorého pokus sa dokotúľal do súperovej bránky – 1:2.

II. tretina

V celej druhej časti mali prevahu hráči hostí, no Baroš za svoj chrbát nepustil ani jeden puk. V presilovke si L. Nagy urobil z defenzívy Atlantu „trhací kalendár“, keď s pukom krúžil dlho v útočnom pásme, ale nedokázal ho dostať za Engrena.

Pred koncom druhej tretiny však unikol po pravom krídle, prihrávkou popred bránku súpera našiel L. Hudáčka a ten aj so šťastím gólovo zakončil pod hornú žŕdku – 2:2.

III. tretina

V 44. minúte si s pokusom obrancu L. Kozáka od modrej čiary Engren poradil, ale pozorný L. Nagy sa zmocnil puku a gólom do čiastočnej odkrytej bránky poslal Slovan prvýkrát do vedenia – 3:2. Už o 28 sekúnd neskôr vyrovnal A. Juňkov, ktorého pred Barošom našiel zadovkou Leščenko – 3:3.

Ďalší gól bratislavského mužstva pridal v presilovke Murley – 4:3, ale už o 7 sekúnd upravil na 4:4 Sošnikov. Ten istý hráč skóroval potom v 57. minúte strhol vedenie opäť na stranu Atlantu – 4:5. Libor Hudáček potom nepremenil trestné strieľanie a do konca zápasu sa už skóre nezmenilo ani pri power-play.

Petri Matikainen (tréner Slovana): „Katastrofa! Skúsení brankári musia chytať, Janus sa musí zobudiť, sám som rozhodol o jeho striedaní. Baroš predviedol celkom dobrý výkon. Je to neuveriteľné, po strelených góloch všetci hráči na ľade robili chyby. Nemôžem tomu uveriť, starší hráči musia tím potiahnuť. Mladší hráči však majú obrovskú šancu zabojovať o miesta a ukázať svoje kvality. Možno je to ich jediná šanca predviesť, že majú na KHL. Je to neuveriteľné, zatiaľ neukázali dostatok hladu po hokeji. Hráme KHL a veľa chlapcov akoby nechcelo bojovať, neskutočné. Takto to nemôže pokračovať.“

Alexej Kudašov (tréner Atlantu): „Myslím si, že pre divákov to bol zaujímavý duel. Obaja súperi dnes mohli zvíťaziť. My sme v závere prejavili viac vôle po víťazstve a som rád, že sme získali tri body.“

Ladislav Nagy (útočník Slovana): „Vedieme 4:3 a hneď dostaneme gól. Tak sa nedá hrať, nemám slov. Je to neuveriteľné. Neviem povedať, v čom je problém. Prehrali sme a ideme ďalej.“

Samuel Baroš (brankár Slovana): „Bol to pre mňa taký krst ohňom. Keď mi tréner povedal, že idem chytať, nebol som nervózny, ale rád. Veľmi ma tento duel mrzí, veď sme dvakrát dali gól a dvakrát som vzápätí inkasoval.“

Viac k osobe Cam BarkerLibor HudáčekMartin ŠtajnochMichal SersenRok TičarTomáš StarostaViačeslav Kozlov