Slovenky ukončili kvalifikačný turnaj o Peking 2022 víťazstvom, do Číny však nepocestujú

Ženský hokej, hokejistky

Slovenská reprezentácia hokejistiek sa s kvalifikačným turnajom o postup na ZOH 2022 v čínskom Pekingu rozlúčila víťazstvom. Vo švédskej Lulee si v nedeľu popoludní poradila s hráčkami Kórejskej republiky 7:1, no keďže predtým podľahla domácim Švédkam (0:3) i Francúzkam (1:3), na turnaji obsadila nepostupové 3. miesto.

Štvorgólový náskok mali už úvode

V nedeľňajšom súboji mali Slovenky vydarený začiatok a už v priebehu úvodnej časti hry si vytvorili štvorgólový náskok. Hráčky spod Tatier boli v každej tretine strelecky aktívnejšie a celkovo prestrieľali Kórejčanky 36:12.

Odrazilo sa to i na skóre v ďalších dvoch tretinách, v ktorých sa presadili ešte trikrát. Po dva góly strelili Nicol Lucák Čupková a Lucia Ištocyová, najproduktívnejšou Slovenkou s bilanciou 1+2 bola Lívia Kúbeková.

Zimnú olympiádu zakúsili len raz

Slovenské hokejistky sa zatiaľ na ZOH predstavili len raz, na olympijský turnaj sa prebojovali vo Vancouveri 2010. Pod piatimi kruhmi v Kanade obsadili Slovenky poslednú ôsmu priečku, keďže prehrali všetkých päť duelov.