Slovenské firmy čakajú veľké zmeny, koalícia chce prijať aj nový trestný poriadok

VD GABČÍKOVO: Odovzdanie ľavej plavebnej komory
Zľava: Predseda vlády Robert Fico a minister životného prostredia Tomáš Taraba počas návštevy Vodného diela (VD) Gabčíkovo a tlačového brífingu na tému: Inovácia a modernizácia plavebných komôr pre zvýšenie bezpečnosti a intenzity vodnej dopravy na VD Gabčíkovo - odovzdanie ľavej plavebnej komory do užívania. Gabčíkovo, 30. november 2023. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenské firmy čakajú veľké zmeny. Ako pred pondelkovým rokovaní vlády uviedol minister životného prostredia Tomáš Taraba, vláda chce totiž pripraviť novelizáciu všetkých zákonov, ktoré sa týkajú podnikateľského prostredia. Pracovať by na nej mal tím zložený zo zástupcov rezortov hospodárstva, dopravy, školstva i envirorezortu.

„Chcem, aby sme jasne vyslali signál podnikateľskému prostrediu, že opäť zo Slovenska urobíme miesto, kde sa oplatí investovať a tvoriť hodnoty,“ vyhlásil Taraba. Podnikateľom taktiež odkázal, že takto o rok budú mať oveľa priaznivejšie podmienky na na fungovanie.

Vládna koalícia má v úmysle prijať aj nový Trestný poriadok. Pred pondelkovým rokovaním vlády to médiám povedal minister životného prostredia Tomáš Taraba (nom. SNS). Doplnil, že nový kódex bude podľa neho veľmi efektívny.

Taraba zároveň povedal, že sa nebojí, že by sa v prípade zrušenia Úradu špeciálnej prokuratúry skomplikovalo vyšetrovanie korupčných káuz. Tie by akurát prešli pod generálnu prokuratúru. „Prípady sa nikomu nezoberú, všetci ich budú mať. Akurát politik Lipšic nebude na čele prokuratúry,“ doplnil Taraba.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Taraba
Firmy a inštitúcie Úrad špeciálnej prokuratúry