Slovný ping-pong medzi Matovičom a Trubanom pokračuje, líder „progresívcov“ opäť o spolupráci

Ak súčasťou vlády bude Igor Matovič, koalícia Progresívne Slovensko a Spolu sa bude snažiť o spoluprácu s ním.
Michal Truban
Michal Truban Foto: archívne, SITA/Braňo Bibel.

Ak bude môcť vzniknúť vláda zmeny a jej súčasťou bude aj Igor Matovič, koalícia PS/Spolu sa bude snažiť o spoluprácu s nim.

Konštatoval to líder koalície mimoparlamentných strán Michal Truban, pričom v nedeľu médiá priniesli jeho vyjadrenie, že s Matovičom si spoluprácu nevie predstaviť.

„Moje vyjadrenie o spolupráci s Igorom Matovičom vychádza z môjho presvedčenia, že bude náročné spolupracovať s kýmkoľvek, kto ma útočný štýl politiky. Útoky na koalíciu PS a Spolu, ktoré od pána Matoviča prichádzajú už dlhú dobu, vrátane konšpirácií o Pente a Za slušné Slovensko, bohužiaľ neukazujú jeho záujem o spoluprácu a konštruktívny dialóg. Snažíme sa mu preto vysvetliť, že tento starý štýl robenia politiky je skôr prekážkou ako predpokladom dobrej spolupráce,“ podotkol v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytol riaditeľ komunikácie hnutia Progresívne Slovensko Ľubomír Ondrejkovič.

Viac k osobe: Igor MatovičMichal Truban

Ďalšie k téme

Odporúčané