Hnutie Sme rodina plánuje spolupracovať s každou príčetnou politickou stranou, ktorá sa normálne správa. Na spoluprácu si však kladie niekoľko podmienok.
Zahraničnopolitická orientácia
Jednou z nich je akceptácia volebného programu Sme rodina, ďalšou to, že nesmú jestvovať pochybnosti o zahraničnopolitickej orientácii danej strany. Rovnako musí mať jednoznačný postoj k otázke holokaustu a Slovenského národného povstania.
Pellegrini je pre Smer-SD stále najbližší partner a podľa Šipoša nebol Plán obnovy nastavený príliš ambiciózne
„V tejto chvíli tieto podmienky určite nespĺňa Ľudová strana Naše Slovensko, Republika, ani strana Smer-SD, nakoľko zahraničnopolitická orientácia strany Smer sa v poslednom období dosť výrazne zmenila,“ uviedol podpredseda hnutia Sme rodina Peter Pčolinský pre agentúru SITA.
Do volieb samostatne
Hnutie Sme rodina plánuje predstaviť svoj program na programovej konferencii hnutia, ktorá sa uskutoční 6. mája v Žiline. Do volieb chce ísť hnutie samostatne, podľa Pčolinského nerokujú o prípadnej spolupráci so žiadnym iným politickým subjektom.
Podpredseda Sme rodina nechcel prezrádzať dopredu s akými osobnosťami hnutie rokuje o ich prípadnom vstupe doň, no uviedol, že rokujú s niekoľkými osobami a v prípade, ak sa dohodnú, budú o tom verejnosť informovať.
Hnutie Sme rodina bolo podľa podpredsedu za čo najskorší termín predčasných parlamentných volieb, čo dokazuje aj ich hlasovanie v Národnej rade SR. Dodal však, že vzhľadom na to, že 90 poslancov sa našlo len pri hlasovaní za septembrový termín, zahlasovali aspoň zaň.