Smer podal na novinára Šimečku trestné oznámenie, vyjadril sa k tomu aj jeho syn (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
TB strany SMER SD
Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 15. februára, 12:29

Strana Smer-SD podáva trestné oznámenie na novinára Martina Milana Šimečku pre podozrenie z hanobenia národa. Ako na tlačovej konferencii uviedol vedúci úradu vlády Juraj Gedra, dôvodom sú výroky na adresu slovenského národa.

Dehonestujúce slová na adresu Fica

Šimečka totiž podľa neho v jednej z diskusii na adresu predsedu vlády Roberta Fica povedal: „Tento premiér malého národa, zbabelého, ktorý nikdy nebojoval…“. Následne podľa neho doplnil „Mal som povedať, že Slováci sú národ zbabelcov, nie zbabelý národ“.

„Ja si myslím, že takéto slová nemali nikdy odznieť vo verejnom priestore,“ povedal Gedra. Výroky Šimečku podľa neho prekročili hranicu trestnoprávnej zodpovednosti. Zároveň povedal, že Šimečka sa pravidelne oplzlo, nedôstojne a dehonestačne vyjadruje o iných ľuďoch s iným názorom, čo prilieva olej do ohňa v rozdelenej spoločnosti.

Strana Smer v tejto súvislosti vyzval aj lídra Progresívneho Slovenska Michala Šimečku, aby sa vyjadril k výrokom svojho otca. „Toto nie je cesta, ako sa buduje nejaké národné povedomie,“ dodal Gedra.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Prenasledovali ho komunisti, Mečiar a teraz Smer

Michal Šimečka považuje trestné oznámenie zo strany Smeru-SD za lacnú demonštráciu sily, a zároveň za úsilie odpútať pozornosť od ich vlastných káuz. Šéf progresívcov skonštatoval, že jeho otca prenasledovali komunisti, Vladimír Mečiar, a teraz to robí i Smer.

„Komunistov, Mečiara aj Fica spája tá istá DNA,“ tvrdí vo svojom stanovisku a poznamenáva, že ho to neprekvapuje. „Smer ovládol políciu, ide ovládnuť SIS, teraz útočí na nezávislých novinárov. A úplne nezmyselne do toho zaťahuje aj mňa ako opozičného politika,“ myslí si Šimečka.

Mali by sa venovať iným problémom

„Na tlačovej konferencii k oznámeniu na môjho otca vystúpili šéf Úradu vlády SR Juraj Gedra, šéf premiérových poradcov a poslanec Erik Kaliňák, štátny tajomník ministerstva obrany Igor Melicher a poslanec, ktorý zodpovedá za strategickú komunikáciu a najnovšie je aj odborníkom na znásilnenia Richard Glück. Pýtam sa, či títo štyria ľudia platení z daní občanov nemajú na práci nič lepšie, ako šikanovať novinárov,“ kladie Šimečka otázku a podotýka, že podľa jeho názoru majú ľudia na Slovensku mnoho iných problémov, ktorým by sa politici mali prioritne venovať.

Šimečka tiež avizoval zámer pokračovať v odkrývaní škandálov súčasnej vlády. Tiež má v pláne naďalej bojovať proti jej návrhom, ktoré považuje za škodlivé, a v príprave opatrení pre budúcnosť Slovenska. „Na záver sa len spýtam. To, čo Smeráci práve predviedli, je komédia, fraška alebo úplná hanba?“ pýta sa šéf progresívcov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Juraj GedraMartin Milan ŠimečkaMichal ŠimečkaRobert Fico
Firmy a inštitúcie Progresívne Slovensko (PS)SMER-SD