Smer-SD podľa Richtera chce, aby nadchádzajúca schôdza parlamentu fungovala štandardne

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Robert Fico, Ján Richter
Poslanec parlamentu za stranu Smer - SSD Ján Richter a predseda strany Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
Tento článok pre vás načítala AI.

Strana Smer-SD by chcela, aby nadchádzajúca januárovo-februárová schôdza parlamentu fungovala štandardným spôsobom. Ako ďalej na brífingu uviedol predseda poslaneckého klubu strany Ján Richter, strana podporuje, aby sa rokovalo od 9:00 do 19:00 s dvojhodinovou prestávkou.

Riešiť sa má aj odvolanie Gašpara

Na aktuálnej schôdzi by sa v rámci druhého čítania mali schvaľovať koaličné zmeny v Trestnom zákone, ku ktorým strana predložila aj pozmeňovacie návrhy. Okrem Trestného zákona je podľa Richtera na schôdzu predložených ďalších päť návrhov na skrátené legislatívne konanie.

„Ďalej 64 návrhov zákonov v prvom čítaní, z toho 11 vládnych,“ uviedol Richter. Päť návrhov zákonov sa podľa neho nachádza už v druhom čítaní.

„Je tam jedna medzinárodná zmluva, 14 iných materiálov, päť návrhov na voľbu a dovolanie,“ priblížil Richter s tým, že parlament by sa mimo iného mal zaoberať návrhom na odvolanie Tibora Gašpara (Smer-SD) z pozície predsedu branno-bezpečnostného výboru a Michala Šipoša (Slovensko) z funkcie predsedu výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj.

Idú opravovať to, čo tí predtým „pobabrali“

Poslanci Smeru sú podľa Richtera pripravení podporiť všetky návrhy na skrátené legislatívne konanie.

„Viaceré tieto skrátené legislatívne konania sú tu preto, že ideme opravovať to, čo pokazili a pobabrali naši predchodcovia,“ doplnil Richter.

Ako príklady uviedol zákon o územnom plánovaní a stavebnom poriadku, zákon o štátnej podpore nájomného bývania, zákon o sociálnom poistení alebo zákon o ochrane oznamovateľov. Richter dodal, že Smer je pripravený počúvať a diskutovať aj o prípadných pozmeňujúcich návrhoch z radov opozície.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján RichterMichal ŠipošTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie Matovičovo hnutie SlovenskoSmer - SSD