Danko nechápe návštevu polície u Huliaka a šikanu voči Tarabovi (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
KOALÍCIA: Podpis Koaličnej zmluvy
Zľava: Predseda Smer-SSD Robert Fico, predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini, generálny manažér strany Hlas-SD Matúš Šutaj Eštok a predseda strany SNS Andrej Danko po slávnostom akte podpísania Koaličnej zmluvy za účasti predsedu strany Smer - slovenská sociálna demokracia (SMER-SSD), predsedu strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) a predsedu Slovenskej národnej strany (SNS) v Historickej budove Národnej rady SR. Bratislava, 16. október 2023. Foto: SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Stojíme pred neľahkou úlohou, ktorou je stabilizovanie a skultúrnenie politiky, skonštatoval predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko po podpise koaličnej dohody so stranami Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD) a Smer-sociálna demokracia (Smer-SD).

„Za Slovenskú národnú stranu a náš poslanecký klub chcem povedať, že v prvej časti naša misia, záchrana národného hlasu, je splnená,“ vyjadril sa Danko.

Ľudia očakávajú zmenu

Šéf národniarov uistil tiež, že národný hlas bude jednotný a zdôraznil, že budú dbať na to, aby nominanti SNS permanentne slúžili štátu.

„Ľudia očakávajú zlepšenie svojho života. Ľudia očakávajú zmenu,“ myslí si šéf národniarov. V programovom vyhlásení chce dbať na to, aby nesklamali národného voliča, poznamenal však, že budú vládou i pre tých, ktorí ich nevolili.

Prihlásil sa tiež k myšlienke cestovného ruchu a športu. Verí, že cestovný ruch je budúcnosťou Slovenska a dúfa, že v tomto smere nájde i podporu nového predsedu vlády i Národnej rady SR.

Šikana aj nerešpektovanie volieb

Konečný zoznam ministrov bude podľa Danka odovzdaný nastávajúcemu predsedovi vlády. Poukázal však na spoločenský tlak na niektoré mená v SNS a v ich poslaneckom klube.

„Ohradzujem sa voči útokom na jednotlivých kandidátov. Nechápem ani návštevu polície u pána Huliaka pondelok ráno o desiatej. Nechápem tú šikanu k pánovi Tarabovi a chcem Vás ubezpečiť, že SNS a jej predsedníctvo mi dalo mandát, aby som v prvom kroku rokoval o ambíciách jednotlivých poslancov,“ povedal Danko.

Video: Podpis Koaličnej zmluvy

Zdôraznil tiež, že jednota poslaneckého klubu SNS je pre nich hlavnou prioritou. „Neviem sa však zbaviť dojmu, že niektorí opoziční lídri, a verím, že tak nebude konať aj prezidentská kancelária, prekračujú svoje kompetencie a nedokážu rešpektovať výsledky volieb,“ vyjadril sa predseda SNS.

Je presvedčený o tom, že za jednotlivé politické strany majú právo navrhovať svojich kandidátov a jediní, komu sa budú zodpovedať, budú voliči v najbližších parlamentných voľbách.

„Verím, že táto mediálna šikana nebude, najmä v niektorých politických denníkoch, pokračovať,“ doplnil. Na otázku, či sa pri nominácii kandidátov nechajú ovplyvniť spoločenským tlakom a nominujú kandidátov, ktorí budú menej sporní, Danko odpovedal, že sa odmieta riadiť hlasom tých, „ktorí majú reálnu obavu, že sa im niekto pozrie na tých ministerstvách na prsty“.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej Danko
Firmy a inštitúcie Hlas-SDSMER-SDSNS Slovenská národná strana