Šoféroval bez vodičského oprávnenia a navyše opitý. Polícia obvinila z trestného činu ohrozenia na zdraví 37-ročného muža

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
DOPRAVA: Akcia zameraná proti alkoholu za volantom
Príslušník Policajného zboru SR počas zahájenia preventívnej akcie polície a pivovarníkov zameranej proti alkoholu za volantom, či riadidlami s názvom „Buď rozumný“. Bratislava, 19. máj 2023. Foto: SITA/Martin Medňanský
Tento článok pre vás načítala AI.

Z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinila polícia 37-ročného muža z obce Ruská Nová Ves (okres Prešov).

Ako informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, muž viedol osobné vozidlo v smere od obce Mirkovce na obec Šarišské Bohdanovce (okres Prešov) a počas jazdy zišiel s vozidlom do priekopy. Po príchode policajnej hliadky na miesto muža skontrolovali. Polícia zistila, že viedol vozidlo napriek tomu, že nie je držiteľom vodičského oprávnenia.

„Vykonanou dychovou skúškou bolo preukázané, že jazdil pod vplyvom alkoholu. Výsledok presiahol hodnotu 2,6 promile,“ skonštatovala Ligdayová. Muža obmedzili na osobnej slobode a skončil v cele policajného zaistenia.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana Ligdayová
Firmy a inštitúcie Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v PrešovePZ Policajný zbor SR