Bežnou záležitosťou vo svete futbalu je vbehnutie fanúšikov na ihrisko. To, čo sa však stalo cez víkend v českej futbalovej lige (ČFL), malo trochu iný rozmer.
Zápas treťoligového Motorletu Praha proti Loko Praha (0:1) narušil úplne nahý muž, ktorý si urobil „výlet“ z tribúny na trávnik.
„Nepovažujem za normálne, že niekomu príde vtipné vbehnúť nahý na ihrisko v tretej lige pred asi stovkou ľudí, z ktorých sú niektorí aj deti,“ povedal podľa webu sport.cz kapitán Motorletu Marek Kodr.

Ronaldo si vytrpel v Nemecku bolesť, no aj tak poslal Portugalcov do finále. Ukázal svoju extratriedu - VIDEO
Mal jasný cieľ
K incidentu došlo v druhom polčase. Nahý fanúšik so šálom okolo krku ako jediným odevom preskočil zábradlie a mieril priamo na brankára hostí Patrika Štorca.
Ten najprv ustupoval, ale potom zvolil rázne riešenie – výtržníka chcel zahnať dôrazným kopom medzi nohy. Úplne sa mu to nepodarilo, muž pokračoval v behu aj ďalej.
„Bolo to tesné, ale zachránili sme sa. Navyše sme mali v druhom polčase trochu spestrenie,“ okomentoval celú situáciu Štorc.
Bylo to o fous, ale dneska jsme se zachránili. Navíc jsme měli při 2. poločasu trochu zpestření.😂😂😂😂😂😂 pic.twitter.com/24LVXK5Vdf
— Patrik Štorc (@storcpatrik) June 6, 2025
Niektorí diváci sa smiali, hráči Motorletu brali incident s humorom a prezident domáceho klubu Rudolf Blažek, známy aj ako neúspešný kandidát na post šéfa českého futbalu, zdieľal príspevok na sociálnych sieťach.
Klub Loko Praha vyhral 1:0 a potvrdil si tak záchranu v ČFL. Motorlet skončil v lige štvrtý, na prvé miesto stratil 13 bodov.
