Spojené štáty nepochybujú o zodpovednosti Islamského štátu za teroristický útok v Moskve (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Streľba v Moskve
Pohľad na budovu Crocus City Hall, ktorú zachvátil masívny požiar po tom, čo útočníci použili výbušniny, keď vtrhli do koncertnej siene a spustili tam paľbu z automatických zbraní do ľudí prichádzajúcich na koncert. Podľa ruskej Federálnej bezpečnostnej služby si útok vyžiadal 40 mŕtvych a viac ako 100 zranených. Moskva, 22. marec 2024. Foto: Sergei Vedyashkin/Moscow News Agency via AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

USA nemajú dôvod pochybovať o tvrdeniach teroristickej organizácie Islamský štát (IS), že je zodpovedná za útok v koncertnej sále na západnom okraji Moskvy, uviedol americký predstaviteľ pre televíznu stanicu NBC.

Islamský štát „má za sebou dlhú históriu zameriavania sa na Rusko a susedné krajiny,“ uviedol americký predstaviteľ. Dodal, že pri útoku neboli zabití žiadni občania USA. Informuje o tom web Sky News.

Vladimir Putin v sobotu bez toho, aby poskytol dôkazy, tvrdil, že na Ukrajine „bolo pripravené okno“ pre útočníkov na útek. Podľa predstaviteľa USA, ktorý hovoril pre NBC, však neexistujú náznaky, že by do útoku akokoľvek bola zapojená Ukrajina.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Vladimir Putin
Firmy a inštitúcie Islamský štát