Spoločnosť Amazon získala ocenenie Top Employer 2023

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Novy projekt 10.jpg
Foto: Amazon

Spoločnosť Amazon bola na Slovensku ocenená ako špičkový zamestnávateľ. Tento certifikát prezentuje odhodlanie spoločnosti zlepšovať pracovné prostredie vďaka kvalitným HR princípom a metodike. Certifikáciu Amazon na Slovensku získal v rámci aktivít reverzného centra v Seredi. To je v prevádzke od roku 2017 a zamestnáva viac ako 2500 ľudí.

Získanie certifikátu Top Employer dokazuje, že ocenená organizácia sa svojou vynikajúcou metodikou v oblasti ľudských zdrojov snaží o lepšie pracovné prostredie. „Len u nás v Seredi zamestnáva spoločnosť Amazon viac ako 2500 pracovníkov, ktorí sú špecialisti v rôznych oblastiach, majú rôzne profesionálne ambície a rozmanité zručnosti. Som veľmi rád, že naše úsilie o skvelé pracovné prostredie bolo ocenené prestížnym certifikátom Top Employers nielen na Slovensku,“ hovorí Miloš Jasenčak, generálny manažér Amazonu v Seredi.

Amazon 142.jpg
Foto: Amazon

Program Top Employers certifikuje spoločnosti na základe výsledkov prieskumu kvality v rámci metodiky z oblasti HR. Tento prieskum pokrýva šesť oblastí, ktoré sa skladajú z dvadsiatich tém zahrňujúcich napríklad aj HR stratégiu, pracovné prostredie, získavanie talentov, vzdelávanie, diverzitu, rovnosť príležitostí a inklúziu, wellbeing a ďalšie.

Amazon interier.jpg
Foto: Amazon

„Súčasná mimoriadna doba ukazuje, čo je na ľuďoch a organizáciách najlepšie. A práve toho sme boli svedkami v našom tohtoročnom certifikačnom programe Top Employers 2023. Všetci ocenení zamestnávatelia dokázali, že im záleží na rozvoji a blahu svojich zamestnancov. Tým spoločne obohacujú pracovný svet. Sme hrdí na to, že môžeme slávnostne oznámiť tohtoročný zoznam špičkových zamestnávateľov ktorí kladú dôraz na pracovné podmienky a spokojnosť svojich zamestnancov, a to je hlavný dôvod, prečo sa možu pochváliť ocenením Top Employers 2023,“ hovorí David Plink, generálny riaditeľ Top Employers Institute.

DCIM100MEDIADJI_0115.JPG
Foto: Amazon

Zamestnanci oceňujú flexibilitu a štvordňový pracovný týždeň

Mirka v Amazone pracuje takmer päť rokov a popri práci sa rozhodla externe vyštudovať vysokú školu v odbore ošetrovateľstvo „Super na tomto spojení je, že veci zo štúdia uplatňujem aj v práci a naopak. Mnohé soft skills potrebné pre prácu s ľuďmi, ako byť oporou, či vypočuť si a pochopiť druhého uplatňujem aj u nás v Amazone,“ porovnáva s úsmevom.

Mirka.jpg
Foto: Amazon

Pavol si zase pochvaľuje možnosť flexibilnej práce, aby sa vo voľnom čase mohol venovať svojej vášni – včelárstvu. „Som veľmi vďačný za podporu od firmy aj od kolegov, časová flexibilita mi v mojej záľube veľmi pomáha.“ Zároveň o svojom hobby rád rozpráva aj kolegom. „Niektorí z nich už ku mne prišli aj na prezentáciu. A v podstate aj moja práca aj moje hobby spolu v mnohom súvisia a vidím tam viaceré prepojenia. Na dosiahnutie kvalitného výsledku tiež treba súhru mnohých členov,“ dodáva.

Pavol.jpg
Foto: Amazon

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Amazon