Streda večer prinesie v osemfinále futbalovej Lige majstrov ďalšiu bitku o Madrid. Po minulotýždňovom domácom triumfe Realu 2:1 sa teraz predstavia pred vlastnými priaznivcami futbalisti Atlética a stále poškuľujú po prieniku medzi najlepšiu osmičku.
„Los Colchoneros“ by už chceli ukončiť nepriaznivú sériu proti „bielemu baletu“ vo vyraďovacej časti LM. Obaja súperi proti sebe nastúpili už päťkrát a ešte ani raz nepochodilo Atlético. Dvakrát uspel Real vo finále, dvakrát vo finále a raz vo štvrťfinále.
„História existuje a história Madridu v Lige majstrov je mimoriadna,“ poznamenal Diego Simeone ako tréner Atlética pred prvým vzájomným zápasom v LM.
Mbappého nekonzistentnosť je absolútne normálna, vraví Ancelotti. Kvalitným hráčom sa to stáva
Real je už pätnásťnásobný víťaz tejto súťaže a aktuálne aj obhajcom „ušatej trofeje“. Atlético na prvú trofej LM stále čaká, najbližšie k nej mal v spomenutých rokoch 2014 a 2016 pri finálových prehrách s Realom.
Atlético sa bude v stredu večer snažiť využiť podporu takmer 70-tisíc fanúšikov na štadióne Metropolitano, aby prekonalo Real Madrid a napísalo novú kapitolu do histórie.
„Naši fanúšikovia nás tlačia, dávajú nám energiu, a potrebujeme ich. Stále žijeme a v stredu môžeme mať dobrú večer,“ uviedol Simeone.
Real Madrid vyťažil zo zaváhania Atlética a v tabuľke sa dotiahol na FC Barcelona - FOTO, VIDEO
Real Madrid sa pripravuje na tlak zo strany fanúšikov domácich, pričom tréner Carlo Ancelotti si uvedomuje náročnosť zápasu. K dispozícii má väčšinu svojich hviezd a na stredu sa pripravili jeho zverenci ligovým triumfom nad Vallecanom, kým Atlético prehralo s Getafe.