Štát sa zrejme zbaví aj podielov v SADkách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Autobus_prešov
Foto: Ilustračné foto SITA/Viktor Zamborský

BRATISLAVA 28. júla (WEBNOVINY) – Štát pravdepodobne predá podiely, ktoré vlastní v Slovenských autobusových dopravách (SAD). Hovorí o tom aj programové vyhlásenie vlády, ktoré kabinet v stredu schválil. Kabinet chce podľa programového vyhlásenia “podporiť kroky k zefektívneniu fungovania vybraných podnikov so štátnou účasťou vrátane odštátnenia teplární či zostávajúcich zvyšných podielov v podnikoch s vplyvom vlády, napríklad v autobusovej doprave“.

Predaj podielov v spoločnostiach SAD potvrdil po rokovaní vlády aj minister dopravy Ján Figeľ. “Štát by mal v rozumnom čase a za výhodných podmienok privatizovať, pretože jeho menšinová účasť v týchto podnikoch ani nebola plánovaná. Súvisí to aj s celou problematikou účasti štátu v akciových spoločnostiach aj s budúcim zánikom Fondu národného majetku,“ povedal k možnému predaju spoločností SAD Figeľ.

Spoločnosti SAD vlastní štát prostredníctvom Fondu národného majetku SR (FNM). Ako vyplýva z informácií zverejnených na internetovej stránke fondu, v súčasnosti štát kontroluje zhruba 40-percentné podiely v 14 podnikoch SAD.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ján Figeľ