Okrem tradičných ľadových plôch v halách, na okrajoch miest či priamo na rybníku, sa v zime na netradičné klzisko mení i mnoho parkov a historických budov. Jednou z nich je aj Veľký palác (Grand Palais) v Paríži, z ktorého sa v rámci zimnej nálady stalo fascinujúce športovisko. V najväčšej existujúcej stavbe zo železa a skla na svete, kde sa väčšinou konajú len výstavy umenia či módne prehliadky, sa od štvrtka návštevníci môžu do chuti kĺzať po ľade. Pod impozantnou sklenenou klenbou, ktorá patrí k jedným z najväčších v Európe, sa dá korčuľovať až do 6. januára 2013.
Železničná stanica v hlavnom meste Francúzska nie je jediným netradičným miestom, kde si korčuliari môžu vyskúšať svoje schopnosti. Príjemné priestory ponúka aj nádvorie historickej budovy Sommerset House z 18. storočia na nábreží Temže v Londýne, či tieň najdlhšej katedrály v Európe vo Winchestri. Milovníci vysokých teplôt si na svoje prídu v Sydney, kde vzniklo umelé klzisko priamo na pláži, návštevníci Berlína zasa nájdu ľadovú plochu rovno na námestí Alexanderplatz.
Za najväčšou ľadovou plochou však treba cestovať až do Ruska. V moskovskom parku Gorki je športovcom sprístupnená plocha s rozsahom 18-tisíc štvorcových metrov, na ktorej okrem klasickej zóny nechýba ani malý labyrint a tanečná plocha. Na rozdiel od ostatných európskych klzísk je ľadová plocha v Moskve sprístupnená až do konca marca.
www.spiegel.de