Štyroch ľudí zasypalo v pivnici pri obci Veľká Bara a jeden z nich zahynul. Polícia začala stíhanie pre trestný čin usmrtenia (foto)

Velka bara 1.jpg
Foto: SITA - koláž SITA Webnoviny, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 21. septembra 2023, 15:21

Pri obci Veľká Bara v okrese Trebišov zasypalo v pivnici štyroch ľudí, jeden z nich zraneniam podľahol. Ako na sociálnej sieti informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, k zasypaniu osôb došlo okolo 9:00. Na mieste zasahujú policajti i záchranné zložky.

Na mieste zahynul 51-ročný muž

Hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová informovala, že oznámenie o prepadnutí stropu počas rekonštrukčných prác v pivničnom objekte vinohradu pri obci Veľká Bara prijali o 8:30.

Záchranári, nehoda, Veľká Bara

„Žiaľ, 51-ročný muž svojim zraneniam podľahol na mieste, 63-ročného muža transportovali leteckí záchranári do jednej z košických nemocníc. Podľa predbežnej lekárskej správy utrpel iba ľahké zranenia, ktoré si vyžiadajú 7-dňovú dobu liečenia a práceneschopnosti. Ďalšie 2 osoby, ktoré sa v pivničných priestoroch nachádzali, našťastie, vyviazli bez zranení,“ uviedla.

Doplnila, že dychové skúšky na alkohol mali negatívne výsledky, u zosnulého nariadil obhliadajúci lekár pitvu, ktorá by mala ukázať i to, či bol v jeho organizme prítomný alkohol.

Trestné stíhanie pre čin usmrtenia

„Na mieste udalosti sa okrem záchranných zložiek nachádzali aj pracovníci Banského úradu Košice, záchranná brigáda HaZZ Humenné i banskí záchranári,“ priblížila policajná hovorkyňa a dodala, že polícia v súvislosti s udalosťou začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

„Čo presne bolo príčinou tejto udalosti, ktorá vzala život 51-ročnému mužovi, je predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ uzavrela Ivanová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Ivanová