Súd začne proces s exmanželom Andrei Vlčekovej, ktorú podľa polície zavraždil a jej telo rozpustil v kyseline

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
súdy, špecializovaný trestný súd
Pohľad na vchod do budovy Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher
Tento článok pre vás načítala AI.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na pondelok 6. novembra začiatok súdneho procesu v kauze úkladnej vraždy Andrei Vlčekovej.

Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, vo veci je vytýčených celkovo deväť termínov pojednávania až do februára. Obžalovaným v tomto prípade je exmanžel obete Miroslav V.

Krajský súd povolil obnovu konania

Krajský súd v Trnave ešte v apríli tohto roku vyhovel sťažnosti špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a povolil obnovu konania v neprospech odsúdeného Miroslava V., ktorý figuruje v kauze únosu svojej exmanželky Andrei.

Súd zároveň zrušil predošlé rozhodnutie súdov, ktorým bol Miroslav V. v minulosti uznaný za vinného zo zločinu pozbavenia osobnej slobody a vzal ho do väzby, a to z dôvodu možného úteku, ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti.

Následne Miroslava V. obvinili pre obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy.

Sud našli po piatich rokoch

Podľa orgánov činných v trestnom konaní si koncom roku 2016 Miroslav V. z pomsty objednal únos svojej bývalej manželky Andrei.

Potom, ako ju trojica páchateľov uniesla do areálu skladových priestorov vo Veľkých Ripňanoch v okrese Topoľčany, svoju bývalú manželku usmrtil a jej telesné pozostatky rozpustil v plastovom sude s kyselinou sírovou a kyselinou chlorovodíkovou.

„Plastový súd bol nájdený v uvedených skladových priestoroch v júni 2021 na základe príkazu špeciálneho prokurátora na prehliadku týchto priestorov, ktorý vydal v rozsiahlej ekonomickej trestnej veci, kde je v súčasnosti Miroslav V. taktiež trestné stíhaný, a to za zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a za pokračovací obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmov z trestnej činnosti,“ uviedla v apríli prokuratúra.

Našli zubné plomby

Doplnila, že v plastovom súde zaistili fotokompozitný materiál, konkrétne zubné plomby.

Tento materiál bol znaleckým skúmaním s istotou stotožnený so stomatologickými výplňami, ktoré boli použité pri ošetrení chrupu poškodenej Vlčekovej.

Andrea Vlčeková bola nezvestná od 13. decembra 2016, keď ju dvaja muži na Ulici R. Dilonga v Hlohovci násilím vtiahli do osobného auta a odviezli na neznáme miesto.

Zmiznutie 35-ročnej exmanželky si podľa policajného vyšetrovania objednal Miroslav V. z pomsty za to, že proti nemu vypovedala ako svedok v prípadoch ekonomickej trestnej činnosti a za to, že spravovala majetok spoločnosti VK Invest Group, na ktorý si robil nárok.

Za zločin pozbavenia osobnej slobody bol v tomto prípade pôvodne Miroslav V. odsúdený na 12 rokov väzenia.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrea Vlčeková
Firmy a inštitúcie Špecializovaný trestný súd SR