RIO DE JANEIRO 14. august (WebNoviny.sk) – V nedeľu sa po dvanástich rokoch predstavili v súťaži akvabel na olympijských hrách aj slovenské reprezentantky v synchronizovanom plávaní.
Premiéra Labáthovej s Daabousovou
Slovenské reprezentantky v synchronizovanom plávaní Nada Daabousová, Jana Labáthová majú za sebou prvú polovicu svojho súťažného vystúpenia v Riu. Za svoj nedeľňajší výkon vo voľnom programe dostali od rozhodcov 77,7000 bodu. V pondelok čaká na Slovenky technická zostava. Už teraz je jasné, že vo výsledkovej listine im bude patriť pozícia okolo 20. miesta.
Slovensko má v Riu zastúpenie po prvý raz od Atén 2004, pred dvanástimi rokmi tam reprezentovali krajinu Veronika Feriancová a Katarína Havlíková. O OH v Pekingu 2008 sa neúspešne pokúšali Mária Dzureková so Silviou Spišekovou, o štyri roky neskôr neprenikli pod päť londýnskych kruhov Jana Labáthová s Kristínou Krajčovičovou. Skúsený maďarský kouč Sloveniek Gábor Szauder viedol Grékyne v Aténach 2004 a Maďarky v Londýne 2012. Daabousovú s Labáthovou trénuje od jesene 2013.
Online: Otvárací ceremoniál OH 2016 Rio de Janeiro
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - druhý deň
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - tretí deň
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 4. deň
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - piaty deň
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 6. deň
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 7. deň
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 8. deň
Súhrn: Letná olympiáda Rio de Janeiro (OH 2016) - 9. deň
Najrýchlejším mužom planéty Bolt, svetový rekord
Ďalšou slovenskou reprezentantkou, ktorá v nedeľu bojovala o čo najlepšie umiestnenie bola Katarína Berešová – v maratóne obsadila 107. priečku. V kvalifikácii výšky mužov sa predstavil Matúš Bubeník, ale 217 cm na postup do finále nestačilo.
Na programe bol súboj o najrýchlejšieho muža planéty, v ktorom Usain Bolt zavŕšil zlatý hetrik, stovku vyhral za 9,81, strieborný skončil Justin Gatlin (9,89) a bronzový Andre de Grasse (9,91). Juhoafričan Wayde van Niekerk je novým svetovým rekordérom v behu na 400 m. Vo finále tohto najdlhšieho šprintu na olympijských hrách v Riu de Janeiro zvíťazil výkonom 43,03 s a poslal do histórie rekordný čas Američana Michaela Johnsona 43,18 s z majstrovstiev sveta 1999 v Seville.
Poslednými zápasmi sa dohrával aj tenisový turnaj – v súboji o tretie miesto v dvojhre mužov vyhral japonský tenista Kei Nišikori nad Rafaelom Nadalom a Keiom Nišikorim. Zlato v dvojhre mužov z Londýna obhájil Brit Andy Murray, ktorý vo finále zdolala Juana Martína Del Potra. Vo finále mixu zvíťazili Američania – Bethanie Matteková-Sandsová z Jackom Sockom vyzvú pár Venus Williamsová, Rajeev Ram. Najcennejší kov v ženskom debli získalo ruské duo Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová.
Golfový šampión po 112 rokoch aj snubný prsteň
Čínska skokanka do vody Che C´ má v nedeľu na OH v Riu de Janeiro okrem športového aj súkromný dôvod na dojatie. Keď po slávnostnom ceremoniáli schádzala zo stupienka so striebrom za súťaž z 3 m dosky, kolega z reprezentácie v tomto odvetví Čchin Kchaj pred ňu napochodoval s červenou ružou a snubným prsteňom. Vypočul si kladnú odpoveď. Publikum Centra vodných športov Marie Lenkovej v Barre sa rozjasalo, keď sa dvojica objala.
Novým olympijským víťazom v golfe sa po 112 rokoch v brazílskom Riu de Janeiro stal Brit Justin Rose. Tridsaťšesťročný víťaz US Open 2013 zvládol štvordňovú súťaž na ihrisku v Barre na 268 úderov, o dva viac nazbieral strieborný Švéd Henrik Stenson. Bronzovú medailu získal Američan Matt Kuchar s 271 údermi.
Golf sa vrátil na olympijskú scénu po dlhých 112 rokoch, do nedele bol posledným víťazom spod piatich kruhov Kanaďan George Lyon z OH 1904 v americkom St. Louis. Tohtoročný olympijský turnaj bol ochudobnený o výkvet svetového golfu, z rôznych dôvodov odmietlo účasť v Riu niekoľko špičkových hráčov.
– pozn. časy sú v SELČ – v Riu je o päť hodín menej
– Kolumbijčanka Caterine Ibargüenová si výkonom roka zaistila olympijské zlato.
– Ruský reprezentant Roman Vlasov sa stal olympijským víťazom v zápasení grécko-rímskym štýlom mužov do 75 kg. Úradujúci svetový šampión aj zlatý z OH 2012 v Londýne (vtedy do 74 kg, pozn.) vo finále zdolal Dána Marka Overgaarda Madsena, bronz získali Kim Hjon-woo z Kórejskej republiky a Saied Morad Abdvali z Iránu, obaja uspeli v repasáži.
– Číňanka Meng Su-pching sa stala víťazkou v súťaži vzpieračiek v kategórii nad 75 kg. Úradujúca vicemajsterka sveta výkonom 307 kg zdolala Kim Kuk-hjang z KĽDR o jediný kilogram. Bronz putuje do USA zásluhou Sarah Elizabeth Roblesovej.
– V korde mužských družstiev zlato pre Francúzov, vo finále zdolali Talianov 45:31
– Hlavný favorit Jamajčan Usain Bolt postúpil do finále najkratšieho šprintu mužov. V druhom z troch semifinálových behov na 100 m Bolt zvíťazil časom 9,86 s s úsmevom na tvári.
– Šampiónom do 59 kg grécko-rímskym štýlom sa stal kubánsky zápasník Ismael Borrero Molina.
– Che C´ dostala okrem olympijskej medaily aj snubný prsteň, publikum jasalo.
– Zlato v šprinte dráhových cyklistov získal Brit Jason Kenny, striebro získal jeho krajan Callum Skinner a bronz Rus Denis Dmitrijev.
– Číňanka Š ´Tching-mao získala zlatú medailu v skokoch z 3 m dosky.
– Americká reprezentantka v športovej gymnastike Simone Bilesová potvrdila famóznu formu a vybojovala si už tretiu zlatú medailu na olympiáde v Riu.
Po zisku najcennejších kovov ako členka amerického družstva a vo viacboji jednotlivkýň dominovala 19-ročná rodáčka z Columbusu v štáte Ohio aj v nedeľňajšom finále v preskoku, kde „zapísala“ 15,966 bodu ako priemer z dvoch absolvovaných skokov. Za povšimnutie v tejto disciplíne stojí 7. priečka už 41-ročnej veteránky Oksany Chusovitinovej z Uzbekistanu (14,833), ktorá štartuje na siedmej olympiáde.
Na bradlách triumfovala favorizovaná Alija Mustafinová z Ruska, ktorá obhájila prvenstvo spred štyroch rokov z Londýna. Dvadsaťjedenročná Mustafinová má v Riu tiež už tri medaily, ešte aj striebro ako súčasť družstva a bronz v štvorboji.
– Japonský tenista Kei Nišikori získal bronzovú medailu vo dvojhre mužov. V nedeľňajšom súboji o konečné tretie miesto si pomerne nečakane poradil s olympijským šampiónom z Pekingu 2008 Rafaelom Nadalom zo Španielska 6:2, 6:7 (1), 6:3. Štvorka podujatia teda prekonala trojku. Nišikori napokon nepykal za to, že v druhom sete premrhal náskok 5:2 dokonca s dvojitým brejkom.
– Americkí tenisti Bethanie Matteková-Sandsová a Jack Sock zvíťazili tesne 6:7 (3), 6:1, 10:7 (zápasový tajbrejk) nad krajanmi Venus Williamsovou a Rajeevom Ramom v nedeľňajšom finále miešanej štvorhry. Predtým si Česi Lucie Hradecká a Radek Štěpánek v dueli o bronz poradili s indickým tandemom Sania Mirzová, Rohan Bopanna 6:1, 7:5.
– Novým olympijským víťazom v golfe sa po 112 rokoch stal Brit Justin Rose.
– V súťaži jachtárov v triede RS-X zlato pre Holanďana Doriana Van Rijsselbergeho, v ženskej časti pretekov bola najrýchlejšie francúzska reprezentantka Charline Piconová.
– Zlatého Ryana Lochteho v Riu okradli, pri hlave mu držali zbraň.
– Zlatú medailu v najľahšej hmotnostnej kategórii do 49 kg v boxe mužov si vybojoval Hasanboj Dusmatov z Uzbekistanu, ktorý v nedeľňajšom finálovom dueli zdolal Yurberjena Martíneza z Kolumbie presvedčivo 3:0 na body. Všetci arbitri sa priklonili na stranu uzbeckého pästiara.
– Michael Phelps vs. jeho medaily. Pozrite sa, o koľko centimetrov ho prerástli.
– Reprezentanti Veľkej Británie obsadili v medailovej bilancii medzi európskymi krajinami v bazénovom plávaní olympiáde lichotivú druhú priečku (1-5-0) za Maďarskom (3-2-2), mrzieť ich však môže až sedem štvrtých miest.
Francescu Halsallovú delili od bronzu v disciplíne 50 m voľný spôsob iba dve stotiny sekundy, Chloe Tuttonovej na prsiarskej dvojstovke chýbal k pódiu o šesť stotín lepší čas. A v rovnakej disciplíne medzi mužmi jej krajan Andrew Willis dohmatol štvrtý s osemstotinovým mankom na bronzovú priečku.
Nepopulárne 4. miesto obsadili aj Ben Proud, James Guy, Max Litchfield a Hannah Mileyová. Najúspešnejším plavcom v britskej výprave bol v Riu prsiar Adam Peaty, ktorý získal zlato na stovke vo svetovom rekorde 57,13 s.
– Brazílske bezpečnostné zložky v nedeľu kontrolovanou explóziou odpálili nešpecifikovaný podozrivý predmet v blízkosti Mariny da Glória na Copacabana – dejisku jachtárskych súťaží. V prístave bolo počuť hlasný výbuch. Promenáda v blízkosti inkriminovaného miesta bola súčasťou trate maratónu žien.
– Zlato v ľubovoľnej malokalibrovke 3×40 obhájil Talian Niccolo Campriani, striebro putuje do Ruska zásluhou Sergeja Kamenského z bronzu sa teší francúzsky reprezentant Alexis Raynaud .
– Ruské tenistky Jekaterina Makarovová a Jelena Vesninová nasadené ako siedme zvíťazili dvakrát 6:4 nad švajčiarskym duom Timea Bacsinszká, Martina Hingisová, piatym v „pavúku“ v nedeľňajšom finále štvorhry žien. Už v sobotu si v českom derby o bronz poradili Barbora Strýcová a Lucie Šafářová 7:5, 6:1 s Andreou Hlaváčkovou a Luciou Hradeckou.
– Ruská skokanka do diaľky Daria Klišinová sa postavila pred Športový arbitrážny súd (CAS), ktorý rozhodne o jej spôsobilosti štartovať na olympijských hrách v Riu.
Dvadsaťpäťročná rodáčka z Tveru mala byť jedinou zástupkyňou ruskej atletiky na OH, ale Medzinárodná asociácia atletických federácií (IAAF) bez ďalších konkrétností zmenila rozhodnutie na základe nových informácií.
Klišinovej právny zástupca Paul Green pre agentúru AP povedal, že jeho mandantka je rozhodnutá povedať pravdu a dokázať svoju „čistotu“. Ak CAS zruší rozhodnutie IAAF, Klišinová sa predstaví v utorkovej kvalifikácii diaľkarok.
– Šiesta medaila pre Českú republiku – Lucie Hradecká a Radek Štěpánek zvíťazili 6:1, 7:5 nad indickým tandemom Sania Mirzová, Rohan Bopanna nasadeným ako štvrtým v nedeľňajšom stretnutí o bronzovú medailu v miešanej štvorhre.
– V piatok v dejisku olympiády náhle skonal fyzioterapeut tenisovej časti francúzskej výpravy Patrick Bordier. Oznámil to v nedeľu prezident národného olympijského výboru CNOSF Denis Masseglia, smutnú správu tlmočil napríklad web Sport365.fr. Bordier v minulosti pôsobil aj pri futbalovej reprezentácii krajiny galského kohúta v ére kouča Raymonda Domenecha. Podľa Live Tennis bol blízkym kamarátom Gaela Monfilsa.
– Írsky cyklista Nicolas Roche vynechá podujatie Vuelta a Espaňa pre bakteriálny zápal pľúc, ktorý si privodil počas olympiády. „Ochorel som a po konzultácii s lekármi je jasné, že sa nestihnem dať dokopy. Mrzí ma to, ale musím sa sústrediť na uzdravenie,“ odkázal Roche prostredníctvom mikroblogovacej siete twitter.
Zároveň naznačil, že príčinou jeho ťažkostí by mohla byť zlá klimatizácia v Riu. Vuelta a Espaňa sú tretie preteky v rámci Grand Tour v sezóne po Giro d’Italia a Tour de France. Úvodná časovka družstiev je na programe v sobotu 20. augusta. Lekári naordinovali cyklistovi tímu Sky osem dní pokoja.
– Pred OH 2008 si od Phelpsa pýtal fotku, na olympiáde v Riu de Janeiro ho zdolal.
– Krádež značnej sumy sa udiala v olympijskej dedine, peniaze už sú nazad u svojho majiteľa. Bez uvedenia podrobností, teda napríklad identity obete či konkrétnej položky, o tom v sobotu informoval hovorca podujatia Mario Andrada. Dodal, že bezpečnostné opatrenia ešte posilnili. Apeloval na športovcov a členov ich sprievodu, aby si počínali obozretne.
– Prezident Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) Brian Cookson sa zastal profilom mimoriadne náročnej olympijskej trate v Riu, ktorá si vyžiadala viacero ťažkých pádov počas pretekov mužov i žien s hromadným štartom.
Skonštatoval, že to bol férový test a incidenty vyplynuli z prehnaného riskovania. Cookson informoval, že v nemocnici navštívil Holanďanku Annemiek van Vleutenovú. Jej pád označil za záležitosť, ktorá vyvstala z chybného rozhodnutia ísť v zjazde privysokou rýchlosťou.
– Američania majú 1000 zlatých medailí, rekordérom Michael Phelps.
– Organizátori olympiády priznali chybu, zelenú vodu vymenili.
– Vitajte pri textovom online prenose (minúta po minúte) z nedeľňajšieho programu na olympiáde v Riu de Janeiro.
* výsledky postupne dopĺňame po odohratí zápasov a skončení disciplín
100 m (+0,2 m/s):
1. Usain Bolt (Jam.) 9,81 s, 2. Justin Gatlin (USA) 9,89, 3. Andre de Grasse (Kan.) 9,91, 4. Yohan Blake (Jam.) 9,93, 5. Akani Simbine (JAR) 9,94, 6. Ben Youssef Meité (Pobr. Slon.) 9.96, 7. Jimmy Vicaut (Fr.) 10,04, 8. Trayvon Bromell (USA) 10,06
400 m:
1. Wayde van Niekerk (JAR) 43,03 s – svetový a olympijský rekord, 2. Kirani James (Gren.) 43,76, 3. Lashawn Merritt (USA) 43,85, 4. Machel Cedenio (Trin. a Tob.) 44,01, 5. Karabo Sibanda (Bot.) 44,25, 6. Ali Khamis Khamis (Bahr.) 44,36, 7. Bralon Taplin (Gren.) 44,45, 8. Matthew Hudson-Smith (V. Brit.) 44,61
Maratón:
1. Jemima Jelagat Sumgongová (Keňa) 2:24:04 h, 2. Eunice Jepkirui Kirwová (Bahr.) 2:24:13, 3. Mare Dibabová 2:24:30, 4. Tirfi Tsegayeová (obe Et.) 2:24:47, 5. Voľga Mazuronaková (Biel.) 2:24:48, 6. Shalane Flanaganová (USA) 2:25:26, 7. Desiree Lindenová (USA) 2:26:08, 8. Rose Chelimová (Bahr.) 2:27:36,… 107. Katarína Berešová (SR) 2:50:54
Trojskok:
1. Caterine Ibargüenová (Kol.) 15,17 m – svetový výkon roka, 2. Yulimar Rojasová (Ven.) 14,98, 3. Oľga Rypakovová (Kaz.) 14,74, 4. Keturah Orjiová (USA) 14,71, 5. Hanna Kňazevová-Minenková (Izr.) 14,68, 6. Patricia Mamonová (Portug.) 14,65, 7. Kimberly Williamsová (Jam.) 14,53, 8. Paraskevi Papahristouová (Gréc.) 14,26.
Miešaná štvorhra – štvrťfinále:
Čang Nan, Čao Jün-lej (Čína-1) – Kenta Kazuno, Ajane Kuriharová (Jap.) 2:0 (14, 12)
Tontowi Ahmad, Lilyana Natsirová (Indon.-3) – Praveen Jordan, Debby Susantová (Indon.) 2:0 (16, 11)
Peng Soon Chan, Liu Ying Goh (Malaj.) – Robert Mateusiak, Nadiežda Ziebová (Poľ.) 2:0 (17, 10)
Sü Čchen, Ma Ťin (Čína) – Sung-hjun Kcho, Ha-na Kim (Kór. rep.-2) 2:0 (17, 18)
B-skupina:
Čína – USA 62:105 (9:32, 17:28, 14:18, 22:27)
Senegal – Srbsko 88:95 (15:27, 28:28, 23:21, 22:19)
Španielsko – Kanada 73:60 (17:16, 16:13, 16:18, 24:13)
Konečná tabuľka:
1. USA 5 5 0 520:316 10 – postup do štvrťfinále
2. Španielsko 5 4 1 387:333 9 – postup do štvrťfinále
3. Kanada 5 3 2 340:347 8 – postup do štvrťfinále
4. Srbsko 5 2 3 385:406 7 – postup do štvrťfinále
5. Čína 5 1 4 371:428 6
6. Senegal 5 0 5 309:482 5
A-skupina:
USA – Francúzsko 100:97 (30:24, 25:22, 26:23, 19:28)
Austrália – Venezuela 81:56 (16:6, 16:19, 21:18, 28:13)
Srbsko – Čína 94:60 (24:18, 19:10, 35:15, 16:17)
Konečná tabuľka:
1. USA 5 5 0 524:407 10 – postup do štvrťfinále
2. Austrália 5 4 1 444:368 9 – postup do štvrťfinále
3. Francúzsko 5 3 2 423:378 8 – postup do štvrťfinále
4. Srbsko 5 2 3 426:387 7 – postup do štvrťfinále
5. Venezuela 5 1 4 315:444 6
6. Čína 5 0 5 318:466 5
Finále: do 49 kg:
Hasanboj Dusmatov (Uzb.) – Yurberjen Martínez (Kol.) 3:0 (29:28, 30:27, 30:27)
Štvrťfinále – do 81 kg:
Julio César La Cruz (Kuba) – Michel Borges (Braz.) 3:0
Albert Daniel Mathieu Bauderlique (Fr.) – Carlos Andrés Mina (Ekv.) – Bauderlique vyhral TKO (technický knokaut) v 3. kole
Joshua Buatsi (V. Brit.) – Abdelhafid Benchabla (Alž.) 3:0
Adilbek Nijazimbetov (Kaz.) – Tejmur Mammadov (Azer.) 0:3
Semifinále – do 60 kg (zdolaní získali bronz):
Robson Conceicao (Braz.) – Jorge Álvarez Lázaro (Kuba) 3:0
Sofiane Oumiha (Fr.) – Otgondalai Dorjnyambuu (Mong.) 3:0
šprint
1. Jason Kenny (V. Brit.), 2. Callum Skinner (V. Brit.), 3. Denis Dmitrijev (Rus.), 4. Matthew Glaetzer (Aus.), 5. Joachim Eilers (Nem.), 6. Sü Čchao (Čína), 7. Grégory Baugé (Fr.), 8. Patrick Constable (Aus.)
Poradie po záverečnom štvrtom dni:
1. Justin Rose (V. Brit.) 268 (67-69-65-67), 2. Henrik Stenson (Švéd.) 270 (66-68-68-68), 3. Matt Kuchar (USA) 271 (69-70-69-63), 4. Thomas Pieters (Belg.) 275 (67-66-77-65), 5. Rafa Cabrera Bello (Šp.) 276 (67-70-71-68), Kiradech Aphibarnrat (Thaj.) 276 (71-69-69-67) a Marcus Fraser (Aus.) 276 (63-69-72-72), 8. Sergio García (Šp.) 277 (69-72-70-66), Bubba Watson (USA) 277 (73-67-67-70) a Emiliano Grillo (Arg.) 277 (70-69-68-70)
A-skupina:
Čierna Hora – Brazília 23:29 (10:12)
Nórsko – Rumunsko 28:27 (14:13)
Španielsko – Angola 26:22 (13:12)
Konečná tabuľka:
1. Brazília 5 4 0 1 138:117 8 – postup do štvrťfinále
2. Nórsko 5 4 0 1 141:121 8 – postup do štvrťfinále
3. Španielsko 5 3 0 2 125:116 6 – postup do štvrťfinále
4. Angola 5 2 0 3 116:128 4 – postup do štvrťfinále
—————————————————-
5. Rumunsko 5 2 0 3 108:119 4
6. Čierna Hora 5 0 0 5 107:134 0
B-skupina:
Švédsko – Francúzsko 25:27 (13:15)
Holandsko – Rusko 34:38 (16:17)
Argentína – Kórejská republika 22:28 (10:12)
Konečná tabuľka:
1. Rusko 5 5 0 0 165:147 10 – postup do štvrťfinále
2. Francúzsko 5 4 0 1 118:93 8 – postup do štvrťfinále
3. Švédsko 5 2 1 2 150:141 5 – postup do štvrťfinále
4. Holandsko 5 1 2 2 135:135 4 – postup do štvrťfinále
—————————————————
5. Kór. rep. 5 1 1 3 130:136 4
6. Argentína 5 0 0 5 101:147 0
Trieda RS-X (po finálovej rozjazde):
1. Dorian van Rijsselberge (Hol.) 31 bodov, 2. Nick Dempsey (V. Brit.) 60, 3. Pierre Le Coq (Fr.) 103, 4. Piotr Myszka (Poľ.) 104, 5. Byron Kokalanis (Gréc.) 109, 6. Toni Wilhelm (Nem.) 119, 7. Ricardo Santos (Braz.) 148, 8. Čcheng Čchun Leung Michael (Hongkong) 152
Trieda RS-X (po finálovej rozjazde):
1. Charline Piconová (Fr.) 64 bodov, 2. Čchen Pchej-na (Čína) 66, 3. Stefanija Elfutinová (Rus.) 69, 4. Lilian de Geusová (Hol.) 70, 5. Marina Alabauová-Neirová (Šp.) 71, 6. Flavia Tartagliniová (Tal.) 71, 7. Maayan Davidovichová (Izr.) 78, 8. Patricia Freitasová (Braz.) 80
skoky jednotlivcov – kvalifikácia (15.00)
štvrťfinále:
Španielsko – Argentína 1:2 (0:1)
Belgicko – India 3:1 (0:1)
Holandsko – Austrália 4:0 (2:0)
Nemecko – Nový Zéland 3:2 (0:1)
Štvrťfinále:
Larissa Franca Maestriniová, Talita Rochová (Braz.) – Joana Heidrichová, Nadine Zumkehrová (Švaj.) 2:1 (-21, 25, 13)
Laura Ludwigová, Kira Walkenhorstová (Nem.) – Heather Bansleyová, Sarah Pavanová (Kan.) 2:0 (14, 14)
Barbara Seixas de Freitasová, Agatha Bednarczuková (Braz.) – Jekaterina Birlovová, Jevgenia Ukolovová (Rus.) 2:0 (21, 16)
Kerri Walshová-Jenningsová, April Rossová (USA) – Louise Bawdenová, Taliqua Clancyová (Aus.) 2:0 (14, 16)
finále skokov z 3 m dosky
1. Š ´Tching-mao 406,05 bodu, 2. Che C´ (obe Čína) 387,90, 3. Tania Cagnottová (Tal.) 372,80, 4. Jennifer Abelová (Kan.) 367,25, 5. Maddison Keeneyová 349,65, 6. Esther Qinová (obe Aus.) 344,10, 7. Pamela Wareová (Kan.) 323,15, 8. Grace Reidová (V. Brit.) 318,60
štvrťfinále družstiev
Čína – Veľká Británia 3:0
Švédsko – Kórejská republika 1:3
Japonsko – Hongkong 3:1
Rakúsko – Nemecko 1:3
semifinále družstiev
Nemecko – Japonsko 3:2
Petrissa Soljová – Mima Itová 3:2 (-5, 4, -8, 6, 10)
Han Jing – Kasumi Išikawová 2:3 (6, 9,-6, -6, -8)
Šan Siao-na, Petrissa Soljová – Ai Fukuharová, Mima Itová 3:2 (6, -10, -7, 9, 7)
Šan Siao-na – Kasumi Išikawová 0:3 (-2, -11, -12)
Han Jing – Ai Fukuharová 3:2 (-7, 9, 4, -6, 9)
Zostávajúci semifinálový program:
Čína – Singapur (v pondelok 15. augusta o 15.00)
ľubovoľná malokalibrovka 3×40
1. Niccolo Campriani (Tal.) 458,8 b. – fin. olymp. rekord (v kvalifikácii 1174), 2. Sergej Kamenskij (Rus.) 458,5 (1184 – rekord OH), 3. Alexis Raynaud (Fr.) 448,4 (1176), 4. Daniel Brodmeier 435,6 (1177), 5. André Link (obaja Nem.) 424,6 (1174), 6. Ču Čchi-nan (Čína) 414,8 (1176), 7. Fiodor Vlasov (Rus.) 403,1 (1176), 8. Ole Kristian Bryhn (Nór.) 400,4 (1177)
voľný program dvojíc:
1. Natalia Iščenková, Svetlana Romašinová (Rus.) 98,0667 bodu, 2. Chuang Süe-čchen, Sun Wen-jen (Čína) 96,0667, 3. Jukiko Iniuová, Risako Micuiová (Jap.) 94,4000, … 22. NADA DAABOUSOVÁ, JANA LABÁTHOVÁ (SR) 77,7000
kord mužských družstiev
Finále: Francúzsko – Taliansko 45:31
O 3. miesto: Maďarsko – Ukrajina 39:37
O 5. miesto: Kórejská republika – Švajčiarsko 45:36
O 7. miesto: Rusko – Venezuela 36:30
Semifinále:
Francúzsko – Maďarsko 45:40
Taliansko – Ukrajina 45:33
Štvrťfinále:
Francúzsko – Venezuela 45:29
Maďarsko – Kórejská republika 45:42
Taliansko – Švajčiarsko 45:32
Ukrajina – Rusko 45:32
Prostné: 1. Max Whitlock (V. Brit.) 15,633 bodu, 2. Diego Hypolito 15,533, 3. Arthur Mariano (obaja Braz.) 15,433, 4. Kenzo Širai 15,366, 5. Kohei Učimura (obaja Jap.) 15,241, 6. Jacob Dalton (USA) 15,133, 7. Kristian Thomas (V. Brit.) 15,058, 8. Samuel Mikulak (USA) 14,333
Kôň s držadlami: 1. Max Whitlock 15,966, 2. Louis Smith (obaja V. Brit.) 15,833, 3. Alexander Naddour (USA) 15,700, 4. Cyril Tommasone (Fr.) 15,600, 5. David Beľavskij 15,400, 6. Nikolaj Kuksenkov (obaja Rus.) 15,233, 7. Harutjun Merdinjan (Arm.) 14,933, 8. Oleg Verňajev (Ukr.) 12,400
Preskok:
1. Simone Bilesová (USA) 15,966 (prvý skok: 15,900, druhý skok: 16,033), 2. Maria Paseková (Rus.) 15,253 (prvý skok: 15,266, druhý skok: 15,241), 3. Giulia Steingruberová (Švaj.) 15,216 (prvý skok: 15,533, druhý skok: 14,900), 4. Dipa Karmakarová (India) 15,066, 5. Wang Jen (Čína) 14,999, 6. Un Jong Hong (KĽDR) 14,900, 7. Oksana Chusovitinová (Uzb.) 14,833, 8. Shallon Olsenová (Kan.) 14,816
Bradlá:
1. Alija Mustafinová (Rus.) 15,900, 2. Madison Kocianová (USA) 15,833, 3. Sophie Schederová 15,566, 4. Elisabeth Seitzová (obe Nem.) 15,533, 5. Šang Čchun-sung (Čína) 15,433, 6. Jessica Brizeida Lópezová Arochová (Ven.) 15,333, 7. Gabrielle Douglasová (USA) 15,066, 8. Daria Spiridonovová (Rus.) 13,966
Dvojhra – finále:
Andy Murray (V. Brit.-2) – Juan Martín Del Potro (Arg.) 7:5, 4:6, 6:2, 7:5
Dvojhra mužov – o 3. miesto:
Kei Nišikori (Jap.-4) – Rafael Nadal (Šp.-3) 6:2, 6:7 (1), 6:3
Štvorhra žien – finále:
Jekaterina Makarovová, Jelena Vesninová (Rus.-7) – Timea Bacsinszká, Martina Hingisová (Švaj.-5) 6:4, 6:4
Miešaná štvorhra – finále:
Bethanie Matteková-Sandsová, Jack Sock (USA) – Venus Williamsová, Rajeev Ram (USA) 6:7 (3), 6:1, 10:7 (zápasový tajbrejk)
Miešaná štvorhra – o 3. miesto:
Lucie Hradecká, Radek Štěpánek (ČR) – Sania Mirzová, Rohan Bopanna (India-4) 6:1, 7:5
A-skupina:
Austrália – Grécko 12:7 (5:3, 5:1, 0:1, 2:2)
Srbsko – Japonsko 12:8 (2:5, 3:0, 4:2, 3:1)
Brazília – Maďarsko 6:10 (0:3, 1:2, 3:3, 2:2)
Konečná tabuľka:
1. Maďarsko 5 2 3 0 57:43 7 – postup do štvrťfinále
2. Grécko 5 2 2 1 41:40 6 – postup do štvrťfinále
3. Brazília 5 3 0 2 40:39 6 – postup do štvrťfinále
4. Srbsko 5 2 2 1 49:44 6 – postup do štvrťfinále
———————————————————
5. Austrália 5 2 1 2 44:40 5
6. Japonsko 5 0 0 5 36:61 0
B-skupina:
Čierna Hora – Španielsko 9:9 (2:2, 3:2, 2:4, 2:1)
USA – Taliansko 10:7 (2:4, 3:2, 3:1, 2:0)
Francúzsko – Chorvátsko 9:8 (3:2, 3:3, 2:1, 1:2)
Konečná tabuľka:
1. Španielsko 5 3 1 1 46:35 7 – postup do štvrťfinále
2. Chorvátsko 5 3 0 2 37:37 6 – postup do štvrťfinále
3. Taliansko 5 3 0 2 40:41 6 – postup do štvrťfinále
4. Čierna Hora 5 2 1 2 36:32 5 – postup do štvrťfinále
———————————————————
5. USA 5 2 0 3 35:35 4
6. Francúzsko 5 1 0 4 28:42 2
A-skupina:
Kórejská republika – Kamerun 3:0 (16, 22, 20)
Japonsko – Argentína 3:0 (23, 16, 24)
Brazília – Rusko 3:0 (23, 21, 21)
Konečná tabuľka:
1. Brazília 5 5 0 15:0 377:272 15 – postup do štvrťfinále
2. Rusko 5 4 1 12:4 393:323 12 – postup do štvrťfinále
3. Kór. rep. 5 3 2 10:7 384:372 9 – postup do štvrťfinále
4. Japonsko 5 2 3 7:9 347:364 6 – postup do štvrťfinále
——————————————————————————-
5. Argentína 5 1 4 3:14 319:407 2
6. Kamerun 5 0 5 2:15 328:410 1
B-skupina:
Srbsko – Holandsko 2:3 (-22, -20, 22, 18, -8)
Taliansko – Portoriko 3:0 (14, 13, 22)
USA – Čína 3:1 (-22, 17, 19, 19)
Konečná tabuľka:
1. USA 5 5 0 15:5 14 – postup do štvrťfinále
2. Holandsko 5 4 1 14:7 11 – postup do štvrťfinále
3. Srbsko 5 3 2 12:6 10 – postup do štvrťfinále
4. Čína 5 2 3 9:9 7 – postup do štvrťfinále
——————————————————————————-
5. Taliansko 5 1 4 4:12 3
6. Portoriko 5 0 5 0:15 0
nad 75 kg:
1. Meng Su-pching (Čína) 307 (130+177), 2. Kim Kuk-hjang (KĽDR) 306 (131+175), 3. Sarah Elizabeth Roblesová (USA) 286 (126+160), 4. Shaimaa Haridyová (Egypt) 278 (117+161), 5. Lee Hui-sol 275 (122+153), 6. Son Jung-hee (obe Kór. Rep.) 273 (118+155), 7. Yaniuska Isabel Espinosová (Ven.) 273 (121+152), 8. Andreea Aaneiová (Rum.) 265 (120+145)
Grécko-rímsky štýl – do 59 kg:
1. Ismael Borrero Molina (Kuba), 2. Šinobu Ota (Jap.), 3. Stig-André Berge (Nór.) a Elmurat Tasmuradov (Uzb.), 5. Rovšan Bajramov (Azer.) a Arsen Jeralijev (Kirg.), 7. Almat Kebispajev (Kaz.), 8. Wang Lu-min (Čína)
Grécko-rímsky štýl – do 75 kg:
1. Roman Vlasov (Rus.), 2. Mark Overgaard Madsen (Dán.), 3. Kim Hjon-woo (Kór. rep.) a Saied Morad Abdvali (Irán), 5. Božo Starčevič (Chor.) a Péter Bácsi (Maď.), 7. Elvin Mursalijev (Azer.), 8. Viktor Nemeš (Srb.) /sita>