Sulík je príliš výraznou osobnosťou, aby nechal svoju stranu v štichu, hovorí politológ Koziak (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SAS: Sulík už nebude kandidovať na predsedu SaS
Zľava v popredí: Členka republikovej rady Jana Bittó Cigániková a predseda politickej strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík počas tlačovej konferencie strany Sloboda a Solidarita (SaS), na ktorej oznámil predseda SaS, že na kongrese strany, ktorý sa bude konať v marci 2024, nebude kandidovať na post predsedu. Bratislava, 23. október 2023. Foto: SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Richard Sulík oznámil, že v marci 2024 skončí ako predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS). Stranu viedol od jej založenia po dobu pätnástich rokov. Odborníka prekvapilo rozhodnutie lídra liberálov, že plánuje opustiť Slovensko a kandidovať do Európskeho parlamentu.

„Je veľmi dôležité vedieť, kedy má človek odísť,“ povedal Sulík v súvislosti so svojím odchodom. „Zmena na poste predsedu prichádza v čase, keď nemáme žiadne vnútorné pnutia v strane, v dostatočnom predstihu, aby sa všetci dokázali na to pripraviť a prichádza po diskusii s mojimi najbližšími kolegami,“ vysvetľoval ďalej.

Podľa politológa Tomáša Koziaka sa takéto rozhodnutie od Sulíka dalo očakávať. „Prvým dôvodom je únava materiálu. Druhým sú nie celkom presvedčivé výsledky vedenia strany SaS, ktoré sa odzrkadlili jednak vo volebných výsledkoch, ktoré boli pod očakávania. Napokon povesť SASKY nie je jednoducho dobrá kvôli tomu, že nálepky rozbíjača vlád sa nezbavila, naopak, pribudla ďalšia vláda o ktorej sa hovorí, že ju rozbila,“ hovorí v úvode politológ Koziak.

V rozhovore s politológom Tomášom Koziakom sa ďalej dozviete:

  • Kto môže Sulíka nahradiť vo funkcii predsedu SaS
  • Či odovzdal Sulík svojím odchodom stranu SaS progresívcom
  • Či je rozhodnutie Sulíka kandidovať do eurovolieb a odísť do Bruselu dobrým rozhodnutím

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jana Bittó CigánikováMária KolíkováRichard SulíkTomáš Koziak
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita