Sulík: Riešenia namiesto strašenia. Prioritou je konkurencieschopnosť a jadrová energia (rozhovor)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Richard Sulík, líder kandidátky SaS do eurovolieb
Richard Sulík, líder kandidátky SaS do eurovolieb. Foto: archívne, SITA/Milan Illík.
Tento článok pre vás načítala AI.

Richard Sulík, líder kandidátky strany Sloboda a Solidarita (SaS) vo voľbách do Európskeho parlamentu, v rozhovore pre agentúru SITA zdôraznil dôležitosť konkrétnych riešení nad strašením.

Straší sa veľa a je to nebezpečný jav

Otvorene kritizuje súčasnú politickú atmosféru, kde sa podľa jeho slov príliš často využíva strach ako nástroj na získanie voličov.

„Straší sa veľa a považujem to za nebezpečný jav. Voliči najviac počúvajú na tie nízke pudy ako je strach, nenávisť, chamtivosť a závisť,“ povedal Sulík s tým, že namiesto toho by sa mali politické strany sústrediť na tvorbu konkrétnych riešení a programov.

Sulík pripomenul, že SaS sa dlhodobo zameriava na detailné programové tézy, čo je kľúčovým prvkom ich úspechu. „Náš program je objemnejší, ako programy všetkých ostatných relevantných strán spolu. Na 163 bodoch konkrétne napísali, ako budeme hlasovať, čo budeme podporovať a proti čomu budeme,“ uviedol.

Zvyšovanie konkurencieschopnosti EÚ

Jedným z hlavných bodov programu SaS je zvyšovanie konkurencieschopnosti EÚ. Sulík zdôraznil, že Európska únia musí deregulovať a podporiť slobodu v podnikaní, aby sa stala konkurencieschopnejšou.

„EÚ a jej členské štáty nesmú robiť tak masívne dlhy ako robia, lebo jedného dňa zlikvidujú našu spoločnú menu,“ varoval a taktiež poukázal na potrebu podpory malých a stredných podnikov a uvoľnenia regulácií.

Čestný predseda SaS sa v rozhovore vyjadril aj k otázke nelegálnej migrácie a skritizoval súčasný systém. Navrhuje, aby sa žiadatelia o azyl umiestňovali do azylových centier mimo územia EÚ. „My sme proti povinným kvótam, to nie je riešenie,“ zdôraznil.

Sulík je dlhodobým zástancom jadrovej energie a kritizuje rozhodnutie Nemecka odstaviť svoje jadrové elektrárne. „Musíme staviť na jadrovú energetiku, inak to nepôjde. Jadrové elektrárne produkujú oveľa menej emisií ako uhoľné elektrárne,“ povedal a vyjadril sa aj k opatreniam, ktoré počas svojho pôsobenia na ministerstve hospodárstva podnikol na podporu jadrovej energetiky.

V rozhovore s Richardom Sulíkom sa tiež dozviete:

  • jeho postoj ku Grean Dealu a jeho dopady na európsky priemysel
  • názor na právo veta jednotlivých členských krajín

Rozhovory zo štúdia SITA si môžete vypočuť aj na —> Spotify

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Richard Sulík
Firmy a inštitúcie EU Európska úniaSaS Sloboda a Solidarita