Sulíkov návrh na vyslovenie nedôvery vláde sa bude vo štvrtok riešiť na mimoriadnej schôdzi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Richard Sulík
Poslanec NR SR za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

Mimoriadna schôdza parlamentu k vysloveniu nedôvery vláde bude vo štvrtok 8. decembra o 14:00. Informoval o tom v piatok v pléne predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina). Hlasovanie o návrhu by malo byť 13. decembra o 11:00.

Návrh podali SaS a Hlas-SD

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vo štvrtok 1. decembra na tlačovej konferencii informovala, že podáva návrh na vyslovenie nedôvery vláde Slovenskej republiky. Pod návrh sa podpísalo 20 poslancov z klubu SaS a desať poslancov Hlasu-SD.

Ako povedal predseda SaS Richard Sulík, táto vláda stratila oprávnenie k existencii a škodí celej krajine.

„Toto trápenie musíme čo najskôr skončiť. Vyzbierali sme podpisy, oslovili sme poslancov strany Hlas-SD, ktorí k našim 20 hlasom pridali ďalších desať,“ vyhlásil Sulík.

Možné sú tri scenáre

Dodal, že SaS bola konštruktívnou opozíciou a mala skutočnú vôľu dať tejto vláde šancu. Podľa šéfa liberálov slúži návrh aj na to, aby sa poslanci jasne vyfarbili a aby bolo vidieť, kto vládu podporuje.

„Z klubu SaS bude hlasovať všetkých 20 poslancov za vyslovenie nedôvery,“ podčiarkol Sulík. Ak by parlament vyslovil nedôveru vláde, možné sú podľa neho tri scenáre – buď vznikne nová koalícia, prezidentka vymenuje úradnícku vládu, alebo budú predčasné voľby.

„Teraz je predčasné špekulovať o tom, ktorá z týchto troch možností nastane, avšak hovoríme s plnou vážnosťou, že ktorákoľvek z nich je lepšia ako to, čo tu máme dnes,“ myslí si Sulík.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris KollárRichard Sulík
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaSaS Sloboda a Solidarita