Talianska vláda i naďalej odmieta lyžovačky, zákaz vychádzania bude platiť aj cez Vianoce

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Freeride skier at off piste slope in forest
Talianska vláda sa obáva, že by Taliani počas sviatkov odchádzali na dovolenky do zahraničia a domov sa vracali bez akejkoľvek kontroly. Foto: ilustračné, gettyimages.com

Talianska vláda napriek odporu severných regiónov trvá na zákaze dovoleniek v lyžiarskych strediskách počas vianočných sviatkov.

Zimná turistická sezóna ma zásadný hospodársky význam, strediská ale možno otvoriť, až keď poľaví epidémia, čo môže trvať jeden a pol mesiaca, uviedol minister pre regionálne záležitosti Francesco Boccia. Vláda zároveň potvrdila, že zákaz vychádzania po 22:00 bude platiť aj počas Vianoc.

Taliansky minister zdravotníctva Roberto Speranza v stredu uviedol, že celoštátny zákaz dovoleniek v lyžiarskych strediskách počas vianočných sviatkov bude vzhľadom na pandemickú situáciu nevyhnutný.

Viac o téme: Koronavírus

Bývalý taliansky eurokomisár a predseda Európskeho parlamentu (EP) Antonio Tajani vyzýva na celoeurópsku reguláciu prevádzky lyžiarskych stredísk počas Vianoc. Tá by mala zabrániť situácii, kedy by Taliani počas sviatkov odchádzali na dovolenky do zahraničia a domov sa vracali bez akejkoľvek kontroly.

Plošné zatvorenie lyžiarskych centier odmieta Rakúsko. Predstaviteľ Európskej komisie k tomu uviedol, že rozhodnutie v tejto oblasti je zvrchovanou vecou členských štátov únie a Brusel do sporov nemôže a nebude zasahovať.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Roberto Speranza