Premiérom bude mulla Muhammad Hasan Achund, ktorý viedol talibanskú vládu v Kábule aj počas posledných rokov vlády hnutia. Jedným z jeho dvoch zástupcov by mal byť mulla Abdul Ghání Baradar, jeden zo spoluzakladateľov Talibanu, ktorý viedol rokovania so Spojenými štátmi a podpísal s Američanmi dohodu, ktorá viedla k ich odchodu z Afganistanu.
„Vieme, že ľudia v našej krajine čakali na novú vládu,“ konštatoval hovorca hnutia Zabihulláh Mudžáhid.
Voľby zatiaľ nespomínajú
Taliban prevzal kontrolu nad väčšinou krajiny pred viac ako troma týždňami a oznámenie dočasného kabinetu je kľúčovým krokom pred vytvorením vlády Talibanu.
Taliban drží podľa kongresmana niektorých Američanov ako rukojemníkov, bráni im odletieť z Afganistanu
Mudžáhid však neuviedol, ako dlho bude slúžiť dočasná vláda ani, čo by malo predchádzať zmene. Taliban tiež zatiaľ nijako nenaznačil, že by mal v úmysle zorganizovať voľby.
Dočasným ministrom vnútra pritom bude Siradžuddín Hakkáni, líder militantnej skupiny známej ako Hakkániho sieť, ktorá stála za niektorými z najsmrteľnejších útokov v krajine.
Podľa USA sú to teroristi
Narozdiel od samotného Talibanu však Spojené štáty Hakkániho sieť označujú za zahraničnú teroristickú organizáciu, uvádza BBC.
Agentúra AP tiež upozorňuje, že v zozname, ktorý zverejnili, nevidieť nikoho z prostredia mimo hnutia, čo požadovala medzinárodná komunita.
Informácie pochádzajú z agentúry AP a webstránky www.bbc.com.