Taraba a Kuffovci navrhujú nevyplatiť v tomto roku príspevok politickým stranám, peniaze by sa použili inak

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Euro, peniaze
Foto: ilustračné, Getty images

Nezaradení poslanci Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa (všetci Život-NS) predložili do Národnej rady SR novelu zákona o politických stranách a politických hnutiach.

Navrhovatelia žiadajú, aby politickým stranám a hnutiam nebol v roku 2023 vyplatený príspevok na činnosť a príspevok na mandát.

Peniaze pre podnikateľov

„Príspevky, ktoré mali byť vyplatené politickým stranám a hnutiam v roku 2023, použije ministerstvo financií na úhradu zvýšených nákladov na energie podnikateľským subjektom,“ uviedli poslanci v návrhu. O návrhu sa bude rokovať v rámci marcovej schôdze, ktorá sa začína 14. marca.

Dodali, že počas siedmeho volebného obdobia sa zo štátneho rozpočtu vyplatilo viac ako 57 miliónov eur a v šiestom volebnom období to bolo viac ako 48 miliónov eur.

Zodpovednosť politických strán

„Za voľby v roku 2020 politické strany dostanú príspevky 76,15 milióna eur, čo predstavuje nárast za posledných osem rokov o 28 miliónov eur,“ uviedli poslanci.

Tvrdia, že politické strany musia prijať zodpovednosť „na neprimeranom zvýšení cien energií vedúcemu k zhoršeniu podnikateľského prostredia, ako aj celkovému zdražovaniu cien rôznych komodít, najmä potravín.“

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Filip KuffaŠtefan KuffaTomáš Taraba