Tatar priznal, že v tíme Colorado Avalanche niečo nesadlo a výmenou chcel dosiahnuť opätovnú radosť z hry

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tomáš Tatar
Ľavé krídlo Seattle Kraken Tomáš Tatar (90) korčuľuje pred pravým krídlom Los Angeles Kings Arturom Kalijevom (34) počas prvej tretiny hokejového zápasu NHL v Seattli. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenský útočník Tomáš Tatar priznal, že výmena v rámci zámorskej hokejovej NHL z tímu Colorada Avalanche do mužstva Seattle Kraken prišla po vzájomnej komunikácii, keďže jeho zotrvanie v klube už nemalo zrejme žiadnu budúcnosť.

Vyhovujúci krok pre obe strany

Ako 33-ročný rodák z Ilavy uviedol v rozhovore pre web cas.sk, o výmene sa dozvedel v piatok, teda v deň, keď mal odísť s Coloradom na duel do Winnipegu.

„Niečo tam nesadlo, trávil som málo času na ľade a potom je veľmi ťažké byť v zápasoch produktívny. Myslím si, že pre obe strany to je vyhovujúci krok,“ vyhlásil vicemajster sveta z roku 2012. Tatar zdôraznil, že výmena nastala po dohode s predstaviteľmi Avalanche.

Môžu si nájsť aj niekoho lepšieho

„Myslím, že na tú pozíciu, ktorú chceli v Colorade, aby som robil, tak si môžu nájsť aj lepšiu možnosť ako mňa. Ja sa zároveň môžem posunúť do mužstva, ktoré ma chce využívať na úplne inú úlohu,“ podotkol slovenský zakončovateľ.

Tatar zaznamenal v 27 zápasoch v drese Colorada gól a osem asistencií, pričom skóroval až v 26. stretnutí. Pôsobenie v klube z Denveru, s ktorým sa v septembri dohodol na ročnej zmluve, v ňom zanechalo sklamanie.

„Mal som kluby, ktoré som si mohol vybrať ja a teraz som to nemal úplne pod kontrolou. S Coloradom som mal najdlhšie rozhovory počas voľného trhu s hráčmi. Chcel som byť lojálny voči nim a nakoniec som na to doplatil,“ doplnil.

Presadil sa v druhom vystúpení

Z nového pôsobiska má zatiaľ dobré pocity. Strelecky sa v ňom presadil hneď v druhom vystúpení, keď v pondelňajšom dueli na ľade Dallasu Stars sa prezentoval bilanciou 1+1.

„Som veľmi šťastný, že môžem znovu hrať hokej a užívať si ho, namiesto toho, aby som sa trápil a nemal z toho vôbec radosť. Nie sme v úplne ideálnej pozícii, ale cieľ je, samozrejme, hrať play-off. Musíme teraz zabrať a získať čo najviac bodov. Je to aj pre mňa veľká výzva, verím, že sa chytím a pomôžem klubu,“ zakončil Tatar.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Tomáš Tatar
Firmy a inštitúcie Colorado AvalancheDallas StarsNHLSeattle Kraken