Tipos extraliga – finále: Zvolen zvládol aj druhý domáci zápas, Poprad hral bez lídrov

HOKEJ TE: Zvolen - Poprad
Sprava: Václav Stupka z HKM Zvolen a Peter Bjalončík z HK Poprad počas finálového zápasu play-off hokejovej Tipos extraligy 2020/2021 medzi HKM Zvolen - HK Poprad, ktorý sa v súvislosti so zlepšujúcou sa situáciou s COVID-19 uskutočnil za účasti divákov. Zvolen, 29. apríl 2021. Foto: archívne, SITA/Peter Rusko

Hráči Zvolena zvládli aj druhý domáci zápas vo finále hokejovej extraligy a v sérii hranej na štyri víťazstvá vedú už 2:0 na zápasy. Po štvrtkovom triumfe 5:3 zverenci trénera Petra Oremusa v piatok zdolali hokejistov Popradu 4:3 po predĺžení, keď o triumfe domácich rozhodol v šiestej minúte predĺženia Radovan Bondra.

Séria sa po dvoch dueloch pod Pustým hradom sťahuje do Popradu, kde sa tretí a štvrtý duel uskutočnia v pondelok a utorok 3. a 4. mája.

Je skvelé, že sme zvládli aj druhý domáci duel. Triumf sa rodil ťažko, ale verili sme v naše schopnosti, zápas dotiahli do predĺženia a v ňom rozhodli. Chlapcom patri veľká vďaka, že to vybojovali. Pred ďalšími zápasmi potrebujeme trochu zlepšiť presilovky,“ povedal po zápase asistent domáceho trénera Andrej Kmeč v prenose RTVS.

Hosťujúci kouč Peter Mikula poznamenal: „Jednou z príčin našej prehry sú zranenia kľúčových hráčov. Ďalšou príčinou boli naše chyby. Verím, že po dueloch u nás bude stav vyrovnaný 2:2 na zápasy. Musíme sa dať dokopy a bojovať.“

Hokej – Tipos extraliga (finále)

• 2. zápas

HKM Zvolen – HK Poprad 4:3 po predĺžení (1:2, 1:1, 1:0 – 1:0) – stav série: 2:0

Góly: 20. R. Bondra (Stupka, Hraško), 22. Ivan (Nuutinen, McPherson), 56. Marcinek (Kotvan), 66. R. Bondra – 3. Bjalončík (Matej Paločko), 6. Matej Paločko, 33. Mashinter (P. Svitana)
Vylúčení: 5:3 na 2 min, navyše: McPherson 5+DKZ za seknutie – Ulrych 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Tvrdoň – Kacej, Stanzel

Zvolen: Rahm – Kotvan, Betker, Melancon, Ivan, Kubka, Hraško, Meliško – Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra – Nuutinen, Puliš, McPherson – Stupka, Viedenský, Jedlička – Kolenič, Tibenský, Marcinek – Gubančok
Poprad: Hamerlík – Višnevskij, Drgoň, Dalhuisen, D. Brejčák, M. Hudec, Ulrych, Kramár – Bjalončík, Skok

I. tretina

Popradčania, ktorí v piatok hrali bez zraneného ofenzívneho lídra Marcela Haščáka a počas duelu prišli aj o Dávida Skokana, mali veľmi dobrý vstup do duelu a už v 3. minúte sa ujali vedenia gólom Petra Bjalončíka po krížnej prihrávke Mateja Paločka. Práve asistent pri prvom presnom zásahu „kamzíkov“ zvýšil v 6. minúte z brejku na 2:0.

Ešte pred prvou sirénou sa Zvolenčanom podarilo skorigovať, keď Radovan Bondra poslal za brankára Petra Hamerlíka vyrazený puk z hokejky Václava Stupku.

II. tretina

Hneď v úvode druhej časti domáci obranca Michal Ivan vyrovnal na 2:2 a začínalo sa odznova, misky váh na stranu Popradčanov však ešte v druhej dvadsaťminútovke naklonil Brandon Mashinter po úspešnom úniku. To už hostia hrali bez beka Petra Ulrycha, ktorý dostal trest do konca duelu za napadnutie hlavy a krku.

III. tretina a predĺženie

Na začiatku tretej tretiny putoval predčasne po sprchy aj domáci Allan McPherson za seknutie, čo pribrzdilo snahu Zvolenčanov o vyrovnanie. Napokon sa im podarilo vynútiť si predĺženie, keď v 56. minúte Patrik Marcinek tečoval pokus Oldricha Kotvana a puk skončil v popradskej bránke. V predĺžení rozhodol o triumfe domáceho kolektívu Radovan Bondra svojim druhým presným zásahom v zápase, keď za Petra Hamerlíka poslal vlastnú gólmanom súpera vyrazenú strelu.