SaS víta iba zaočkovaných pri pápežovi, Za ľudí nechce jeho návštevu porovnávať s futbalovými zápasmi

Pápež František
Pápež František. Foto: archívne, SITA/AP
  • aktualizované 20. júla, 16:36

Vládna strana Sloboda a Solidarita (SaS) víta rozhodnutie ministra zdravotníctva SR Vladimíra Lengvarského (nom. OĽaNO), že podmienkou návštevy svätých omší, ktoré bude v septembri na Slovensku celebrovať pápež František, bude plná zaočkovanosť účastníkov.

Pre agentúru SITA to uviedol hovorca SaS Ondrej Šprlák. Predsedníčka Výboru NR SR pre zdravotníctvo Jana Bittó Cigániková (SaS) doplnila, že ju tento krok veľmi teší.

Lengvarského podporuje aj strana Za ľudí

„Udalosť s tisícami ľudí na malom priestore je vždy veľmi riziková, preto je podmienka očkovania namieste. Rovnako ma teší, že aj katolícka cirkev na Slovensku jednoznačne očkovanie podporuje. Koniec koncov, aj sám pápež František verí vedcom a nechal sa očkovať. Toto je určite vzor hodný nasledovania,“ uviedla Bittó Cigániková vo svojom profile na sociálnej sieti.

Tento návrh podporuje aj strana Za ľudí. „Návšteva Svätého Otca je osobitnou a mimoriadnou udalosťou a nedá sa porovnávať s futbalovými zápasmi na štadiónoch. Aj preto tu platia prísnejšie pravidlá, tak ako to navrhol minister zdravotníctva,“ konštatovalo pre agentúru SITA tlačové oddelenie Za ľudí.

Sme rodina by pravidlá ešte prerokovalo

Hnutie Sme rodina to považuje za názor ministra Lengvarského. „Je to veľká udalosť pre našu krajinu, preto je potrebné dôkladne prerokovať, ako nastavíme pravidlá pri tejto vzácnej návšteve,“ dodalo pre agentúru SITA tlačové oddelenie hnutia.

Hlava katolíckej cirkvi pápež František začiatkom júla potvrdil, že v septembri oficiálne navštívi Slovensko. Návšteva by mala trvať od 12. do 15. septembra 2021.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana CigánikováOndrej ŠprlákPápež FrantišekVladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita