Tomáš Tatar v druhej sezóne v tíme New Jersey Devils zlepšil svoje výkony, začal tak napĺňať očakávania vedenia

Tomáš Tatar
Ľavé krídlo New York Rangers Artemi Panarin (10) korčuľuje proti ľavému krídlu New Jersey Devils Tomášovi Tatarovi (90) počas tretej tretiny hokejového zápasu NHL, v sobotu 7. januára 2023 v Newarku. Foto: SITA/AP Mary Altaffer

Slovenský hokejový reprezentant Tomáš Tatar hrá vo svojej druhej sezóne v tíme zámorskej NHL New Jersey Devils lepšie ako v tej prvej, čo dokazujú aj jeho štatistiky. V 43 zápasoch aktuálneho ročníka nazbieral 27 bodov (10+17), čo je len o tri body menej ako získal v 76 dueloch predošlej sezóny (15+15).

Naplnenie očakávaní

Podľa odborníka Davida Hollidaya z portálu Pucks and Pitchforks začal 32-ročný útočník napĺňať očakávania svojho zamestnávateľa.

„Tatar zlepšil svoje výkony oproti prvej štvrtine základnej časti a naozaj hrá tak, ako od neho ľudia v klube očakávali, keď s ním podpisovali zmluvu. Ak sa dokáže udržať v prvých dvoch útokoch a zaznamená do konca sezóny 20 gólov a 50 bodov, nikto od neho nemôže žiadať omnoho viac,“ myslí si odborník o Tatarovi, ktorému za výkony v prvej polovici základnej časti (41 zápasov) udelil známku B+ na stupnici od A po F.

Presné zásahy

Tomáš Tatar v sobotu ukončil takmer mesačné čakanie na presný zásah, no bodoval v treťom zápase za sebou a v šiestom z ostatných siedmich. Od 21. decembra sa mu ani raz nestalo, že by nebodoval v dvoch dueloch v rade.

Matematický má „nábeh“ na 19 gólov, 32 asistencií a 51 bodov, ak odohrá všetkých 82 stretnutí v základnej časti. Jeho kariérne maximá sú 29 gólov z ročníka 2014/2015 (Detroit Red Wings), 39 prihrávok a 61 bodov zo sezóny 2019/2020 (Montreal Canadiens).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Tatar
Firmy a inštitúcie Detroit Red WingsMontreal CanadiensNew Jersey Devils