Tour de France 2022: Piatu etapu poznačili pády, na zemi boli aj Sagan či van Aert a vyhral Clarke (video+foto)

Tour de France 2022, 5. etapa, Wout Van Aert
Belgický cyklista Wout Van Aert po páde počas 5. etapy Tour de France 2022. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 6. júla 17:30

Piatu etapu na Tour de France 2022 z Lille do Arenbergu (155 km) vyhral Simon Clarke (Israel-Premier Tech).

Okrem Austrálčana o triumf bojovalo aj trio Taco van den Hoorn (Intermarche Wanty Gobert Materiaux), Edvald Boasson Hagen (TotalEnergies) a Neilson Powless (EF Education-EasyPost).

Clarke v závere nastúpil ako posledný a o jeho víťazstve musel rozhodnúť až fotofiniš.

Viac o téme: Tour de France 2022

Cyklisti v stredu prešli 11 úsekov po dlažobných kockách s celkovou dĺžkou 19,4 km.. Etapu poznačili viaceré pády, na zemi sa ocitli aj slovenský cyklista Peter Sagan (TotalEnergies) či držiteľ Wout van Aert (Jumbo-Visma), ktorý skončil na 16. priečke a udržal si žltý dres lídra pretekov. Sagan skončil 147. s takmer 12-minútovou stratou na víťaza.

Na 37,2 km v Mérignies bola aj rýchlostná prémia, na ktorej sa bojovalo o body do súťaže o zelený dres. Sagan tu skončil na 10. miesto a na konto si pripísal šesť bodov. Spolu ich tak má 86 a v bodovacej súťaži mu patrí štvrtá priečka. Prvý van Aert ich má 178.

Tour de France 2022 – 5. etapa

• Lille – Arenberg (171,5 km)

1. Simon Clarke (Aus./Israel-Premier Tech) 3:13,35 h, 2. Taco van den Hoorn (Hol./Intermarche Wanty Gobert Materiaux rovnaký čas ako víťaz, 3. Edvald Boasson Hagen (Nór./TotalEnergies) +0,02 s., 4. Neilson Powless (USA/EF Education-EasyPost) +0,04 , 5. Magnus Cort Nielsen (Dán./EF Education-EasyPost), 6. Jesper Stuyven (Bel./Trek Segafredo) +0,51… 147. P. Sagan (SR/TotalEnergies) +11:42 min.