Gabonský futbalista Aaron Boupendza zomrel vo veku 28 rokov po páde z jedenásteho poschodia budovy v Číne. Informoval o tom web bbc.com.
Útočník hral za svoju krajinu na Africkom pohári národov (Afcon) 2021. Dokopy odohral za Gabon 35 zápasov, v ktorých strelil osem gólov.
Do čínskeho klubu Če-ťiang FC prišiel v januári tohto roka z rumunského Rapidu Bukurešť.
Maradonova dcéra prehovorila. Pred súdom uviedla svoj názor ohľadom lekárskej starostlivosti o otca - VIDEO
Boupendza začal svoju kariéru vo svojej vlasti v klube CF Mounana a potom pôsobil vo Francúzsku, Portugalsku, Turecku, Katare, Saudskej Arábii a Spojených štátoch amerických.
Gabonská futbalová federácia (Fegafoot) oznámila správu o jeho smrti na sociálnych sieťach.
„Boupendzu si pripomíname ako skvelého útočníka, ktorý sa presadil počas Afconu. Fegafoot a gabonská futbalová rodina vyjadrujú jeho rodine úprimnú sústrasť,“ píše sa vo vyhlásení.
