Trasie sa pod Lipšicom stolička? Kolíková odkazuje Ficovi, že budú veľmi pozorne sledovať, čo sa udeje (video)

Daniel Lipšic
Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková
Tento článok pre vás načítala AI.

Premiér Robert Fico (Smer-SD) potvrdil, že chystá zmeny v Úrade špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Na plánované kroky novej vlády sme sa pýtali bývalej ministerky spravodlivosti SR Márie Kolíkovej (SaS).

„Urobíme všetky kroky, aby Lipšic z úradu odišiel, lebo je to človek, ktorý tam nemá čo robiť,“ povedal premiér Fico v relácii Sobotné dialógy. „Nikto mu nebude vykopávať dvere a používať tú represiu, ktorú on používal proti nám,“ poznamenal ďalej.

Rázne vyjadrenie exministerky

Poslankyňa parlamentu a bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková je zdesená zo správ o plánovanom zásahu do fungovania Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorú spolu so Špecializovaným trestným súdu považuje za dôležité inštitúcie pre boj s korupciou, s mafiou a organizovaným zločinom.

>>> Celý rozhovor s Máriou Kolíkovou

„Sú to výroky, ktoré zastierajú to, že chce zlikvidovať inštitúciu Úradu špeciálnej prokuratúry. Sledujeme veľmi pozorne, aké kroky sú tu plánované,“reagovala Kolíková na slová predsedu vlády.

„Koluje návrh, ktorý znamená úplne zrušenie špeciálnej prokuratúry, úplne zrušenie ľudí, ktorí sa špecializujú na vážnu zločinnosť. A to je naozaj ohrozenie nás všetkých,“ varuje Kolíková.

Celú reakciu Kolíkovej na plánované kroky novej vlády na ÚŠP si pozrite vo videu:

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Daniel LipšicMária KolíkováRobert Fico
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a SolidaritaŠTS Špecializovaný trestný súdÚrad špeciálnej prokuratúry