Trimf Bordeaux nad oslabeným Bayernom

PARÍŽ 22. októbra (WEBNOVINY) – Aktuálny francúzsky futbalový šampión Girondins Bordeaux zvíťazil v stredajšom stretnutí 3. kola A-skupiny Ligy majstrov 2009/2010 nad Bayernom Mníchov 2:1. Nemecký vicemajster však zápas dohrával bez dvojice vylúčených hráčov. Hlavný arbiter Terje Hauge z Nórska predčasne poslal pod sprchy už po polhodine hry Thomasa Müllera a v závere duelu aj belgického obrancu Daniela van Buytena. Bavori pritom viedli 1:0 vlastným gólom domáceho obrancu Cianiho už od 6. min. Francúzsky zadák nešťastne zasiahol loptu po súperovom rohovom kope, a tá skončila za chrbtom brankára Cédrica Carrassa. Michael Ciani však svoju chybu odčinil a rozvlnil sieť aj za gólmanom Bayernu. V 27. min zasiahol loptu po rohovom kope elegantne vo výskoku pätičkou a vyrovnal na 1:1. Trojbodový zisk pre domáce mužstvo zabezpečil Marc Planus gólom päť minút pred koncom prvého polčasu. Zaujímavosťou stretnutia sú dva nepremenené pokutové kopy francúzskeho majstra v druhom polčase, oba skvelo zneškodnil brankár Bavorov Hans-Jörg Butt. Najprv vyrazil strelu Gourcuffa a potom sa zoči-voči nemu nepresadil ani striedajúci Jussie.

Holandský kouč Bayernu Louis van Gaal, pochopiteľne, neskrýval nespokojnosť s prehrou. „Som veľmi nahnevaný. Pokazili sme množstvo prihrávok. V druhom polčase, keď sme hrali len desiati, sme boli lepší ako v prvom dejstve,“ vyhlásil po zápase Van Gaal, ktorý získal trofej v Lige majstrov v sezóne 1994/95 s Ajaxom Amsterdam.

Ako malé ospravedlnenie pre bavorské mužstvo môže slúžiť fakt, že v Bordeaux nenastúpili jeho dvaja ofenzívni hráči Arjen Robben a Franck Ribéry. Na druhej strane, príležitosť na hrote útoku dostal opäť uzdravený taliansky zakončovateľ Luca Toni. Ten sa však, napriek niekoľkým sľubným príležitostiam, strelecky nepresadil a v 78. min ho vystriedal Mario Gómez.

„Už pred zápasom som tušil, že odohráme kvalitných 90 minút. Som spokojný s výkonom chlapcov na ihrisku. Ukázali hlad po úspechu a silnú psychickú odolnosť. Videli sme lepšiu tvár Bordeaux, aj keď sme nepremenili dva pokutové kopy,“ povedal domáci tréner Laurent Blanc, ktorého zverenci sú po troch odohratých zápasoch na čele tabuľky A-skupiny s dvojbodovým náskokom pred druhým Juventusom Turín.