Keď americký prezident Donald Trump minulý rok vyhlásil, že je „stabilný génius„, nešlo podľa všetkého o iróniu ani o náhle pomätenie mysle, ale o vec, o ktorej je reálne presvedčený. Rovnaký termín, ovenčený ďalšími prívlastkami, použil pri opise samého seba aj vo svojom štvrtkovom tweete.
Prezident sa vo štvrtok prostredníctvom Twitteru pýtal ľudí, či chcú mať v budúcom volebnom období za prezidentku „Pocahontas„, ako nazýva demokratickú uchádzačku o prezidentskú nomináciu Emily Warren, alebo radšej jeho.
„(Chcete mať) za prezidentku tú veľmi nervóznu a tenkú verziu Pocahontas, radšej ako to, čo máte teraz – tak dobre vyzerajúceho a inteligentného, naozajstného Stabilného Génia?“
Veľkú podporu si nezískal
Podľa reakcií pod Trumpovým postom si prezident týmto vyjadrením veľkú podporu nezískal. „Potrebujete psychiatrickú liečbu,“ „Toto je choré,“ „Pozerali ste sa v poslednej dobe do zrkadla?“ – tak znejú niektoré z tých mierumilovenjších reakcií Trumpových sledovateľov.
Prezident Trump údajne chce, aby jeho poradcovia našli spôsob oslabenia dolára
„Toto by bol naozaj veľmi dobrý parodický falošný profil. Problém je, že ide o profil reálnej osoby,“ reagoval na Trumpove vyhlásenie jeden z používateľov. „Houston, máme problém,“ píše ďalší.
„Je naozaj príšerné, že vy a aj ďalší terorizujete tohto človeka. Stačilo!“ znie jeden z mála príspevkov pod Trumpovým postom, ktorý prezidenta obhajuje. „Samozrejme, problém je v tom, že MY terorizujeme JEHO,“ odpísala naň ďalšia používateľka.
Trump zaútočil aj na Twitter
V ďalších štvrtkových postoch Trump zaútočil na Twitter, ktorý je jeho hlavným komunikačným kanálom a sleduje ho na ňom 61 miliónov používateľov.
Prezident Trump nesmie blokovať svojich kritikov na Twitteri, podľa súdu porušuje ústavu
Posťažoval sa, že pre jeho fanúšikov je údajne veľmi ťažké pridať si ho a tým pádom pre neho je „oveľa ťažšie šíriť posolstvá„.
Trump sa dlhodobo sťažuje na to, že vedenie sociálnych sietí vrátane Twitteru je liberálneho zmýšľania a údajne cielene sťažuje šírenie príspevkov „konzervatívnejšieho“ ladenia, ako svoje posolstvá prezident nazýva.