TUNING ZRAZ premení Svidník na Monako

Bez názvu
Richard Gonda, exkluzívny hosť tohtoročného zrazu vo Svidníku Foto: Tuning zraz Svidník

BRATISLAVA 29. júla (WBN/PR) – TUNING ZRAZ Svidník napíše 9. – 11. augusta 2013 svoju siedmu kapitolu. V priebehu troch dní sa svidnícke letisko premení na výnimočnú prehliadku tuningovej fantázie zloženej zo štvorkolesových šperkov vybrúsených od vizuálnych inovácií, cez technickú kreativitu až po ich rýchlosť a silu. Zárukou je skutočnosť, že TZS Svidník sa vo svojej kategórii zaradil medzi najrenomovanejšie podujatia na Slovensku a zároveň sa stal vyhľadávanou medzinárodnou destináciou pre majiteľov klenotov z Poľska, Maďarska, Ukrajiny, či Českej republiky.

Exkluzívnym hosťom tohtoročného zrazu vo Svidníku bude líder šampionátu European F3 Open Richard Gonda. Talentovaný Banskobystričan patrí medzi vychádzajúce svetové hviezdy s potenciálom presadiť sa vo Formule 1 a pod Duklou predvedie svoje jazdecké majstrovstvo priamo v uliciach mesta. „Formula v uliciach Svidníka ešte nejazdila, preto verím, že si ľudia tento zážitok vychutnajú. Ak to poviem odľahčene, v Monaku by si mali dať na nás pozor, aby sme im ich Veľkú cenu nevyfúkli,“ smial sa generálny manažér TZS Tomáš Kromka.

Jazdenie má rodák z Banskej Bystrice v génoch, pretože vzťah k motorizmu je v jeho rodine dedičný. Po tituloch v rámci domáceho šampionátu, Slovenského a Európskeho pohára dostal na základe víťazstva v testoch a hodnotení jazdeckých schopností vo francúzskom Le Mans v roku 2009 ponuku študovať na prestížnej akadémii Auto Sport Academy, ktorú, okrem iných, absolvovali Robert Kubica, Kimi Räikkönen, Lewis Hamilton, či Felipe Massa a práve Formula 1 je snom aj R. Gondu. Prvý krok k naplneniu tohto cieľa urobil účinkovaním vo World Series by Renault považovanej za vstupenku do sveta, kde vládne Bernie Ecclestone a svoje by o WSR vedeli rozprávať obidvaja vyššie spomínaní majstri sveta. „Prvé preteky som odjazdil v minikárach, keď som mal 7 rokov. Moja rodina mala vzťah k motorizmu už aj pred tým ako som sa narodil, teda otec bol len rád, keď ma mohol posadiť do káry a mne sa to zapáčilo,“ opísal svoje začiatky Richard Gonda.

Kontakt s F1 si mladý pretekár udržuje i počas aktuálneho European F3 Open, ktorý sa jazdí na okruhoch v Nurburgringu, Jereze, Silverstone alebo Spa. Atmosféru F1-tky tiež zažíva ako spolukomentátor v televíznom štúdiu. „Komentovanie je veľmi zaujímavé. Keďže pretekám s formulou, môžem divákom viac priblížiť konkrétne situácie a pocity pretekára počas jazdy. Mnohokrát to nie je jednoduché, ale práve o to ide. Motoršport nie je nikdy jednoduchý,“ vysvetľoval R. Gonda.

Pocit z jazdy v monoposte si návštevníci TUNING ZRAZ-u budú môcť vyskúšať na vlastnej koži za volantom 4D full motion simulátora. „Hoci jazdím rýchlejšie, vždy je u mňa na prvom mieste bezpečnosť. Keďže pretekám od malička a mal som možnosť zažiť rôzne krízové situácie, ale aj nehody vo vysokých rýchlostiach, samozrejme, myslím na trati, viem si uvedomiť, čo všetko sa môže v bežnej premávke stať, a tak som veľmi opatrný,“ upozorňuje R. Gonda každého, kto by si chcel adrenalín zo simulátora zopakovať v „sériovom“ aute na bežnej ceste.

Návštevníci TUNING ZRAZ-u Svidník sa môžu tešiť na Slovenský šampionát v šprintoch na štvrť míle, Tuning Battle, meranie audia, kaskadérov, nočnú jazdu mestom, neónovú šou, sexy car wash, Miss TUNING a vo večernom programe vystúpia Suvereno, Rytmus, Yelllowe, Paul Project, plus DJ-i Lubosh, EKG, Pepo a Milan Lieskovský feat. Matyk.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bernie EcclestoneFelipe MassaKimi RäikkönenLewis HamiltonRichard GondaRobert Kubica