Údržba potápačského vybavenia hasičov a policajtov má vyjsť na viac ako 300-tisíc eur

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
hasiči, potápači
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková.

Servis a revízie potápačskej techniky, ktorú využívajú hasiči a policajti, by mal ministerstvo vnútra vyjsť na viac ako 300-tisíc eur. Vyplýva to z rámcových dohôd uzavretých medzi rezortom a spoločnosťou PRO-DIVE s.r.o.

Podľa zmlúv v hodnote 211 050 eur, respektíve 98 349 eur by spoločnosť mala údržbu a opravy potápačského vybavenia Policajného zboru a Hasičského a záchranného zboru vykonávať po dobu 48 mesiacov alebo do vyčerpania finančných limitov. Požadované činnosti zahŕňajú napríklad revízie potápačských oblekov, dýchacích prístrojov, dekompresných počítačov alebo takzvaných manometrov (tlakomerov).

V prípade Policajného zboru SR spadajú potápači do poriadkových jednotiek alebo poriečnych oddielov. K ich hlavnej náplni práce patrí napríklad zaisťovanie predmetov podozrivých z trestnej činnosti.

V rámci Hasičského a záchranného zboru sú potápači zaradení do tzv. povodňovej záchrannej služby. Zameriavajú sa na poskytovanie pomoci a vykonávanie záchranných prác na vodných plochách, najmä pri povodniach, nehodách a iných mimoriadnych udalostiach.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zborPolicajný zbor SR