UEFA potrestala Barcelonu. Jej fanúšikovia pripravili transparent s nacistickým podtextom v dueli LM v Monaku

La Liga, FC Barcelona, Real Madrid
Fanúšikovia počas El Clásica v, ktorom domáci FC Barcelona podľahol Realu Madrid 1:2. Foto: Ilustračné, SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.

Európska futbalová únia (UEFA) sa rozhodla potrestať španielsky veľkoklub FC Barcelona. Katalánci podľa verdiktu únie nesmú predávať vstupenky svojim priaznivcom na najbližší súboj u súpera v Lige majstrov.

Dôvodom je transparent s nacistickým podtextom v nedávnom súboji LM na trávniku francúzskeho AS Monaco.

Bolo na ňom napísané „Flick Heil“, čiže priezvisko trénera „Barcy“ Hansiho Flicka v kombinácii so slovom, ktoré znamenalo zjavnú narážku na niekdajší pozdrav nacistov.

Duel rozhodla červená karta

Uvedený trest sa týka stretnutia, v ktorom sa futbalisti FC Barcelona predstavia na pôde srbského klubu Crvena zvezda Belehrad, hrať sa bude 6. novembra.

„Blaugranas“ v Monaku prehrali 2:1, keď už v 11. minúte dostal červenú kartu obranca Eric Garcia za podkopnutie. Domáci sa dostali do vedenia, na čo zareagoval vyrovnávajúcim zásahom supertalent Lamine Yamal.

Stretnutie rozhodol len 18-ročný Francúz George Ilenikhena v 71. minúte. Išlo o prvú, a zároveň zatiaľ jedinú, prehru Barcelony v prebiehajúcej sezóne.

Pokuta a podmienka

Trest UEFA aktivovala po predchádzajúcej podmienke pre FC Barcelona, keďže fanúšikovia tohto tímu sa mali v predchádzajúcej sezóne v súboji u francúzskeho súpera Paríž Saint-Germain prezentovať nacistickým pozdravmi.

Únia tiež uložila Španielom pokutu 10-tisíc eur a tiež ďalšiu podmienku. Ak sa teda Katalánci v budúcnosti opäť „nezmestia do kože“, neminie ich ďalší zákaz predaja vstupeniek na súboje u súperov.