Ukrajinci sa do SR dostanú lacnejšie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Hranica Užhorod - Vyšné Nemecké
Ilustračné foto Foto: SITA/Kvetoslava Mudríková

BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) – Ukrajinskí občania sa na Slovensko dostanú jednoduchšie. Pomôže im v tom dohoda o zrušení konzulárnych poplatkov, ktorú dnes v Kyjeve podpísal štátny tajomník rezortu diplomacie Milan Ježovica. „Slovensko podporovalo a bude aj naďalej podporovať aktívny dialóg v procese liberalizácie vízového režimu s Ukrajinou, vrátane strednodobého cieľa zrušiť súčasné vízové poplatky a následného dosiahnutia bezvízového styku EÚ s Ukrajinou,“ píše v stanovisku ministerstvo.

Dohoda o zrušení poplatkov za národné víza je súčasťou procesu uľahčenia vstupu ukrajinských občanov na Slovensko pri dodržiavaní existujúcich schengenských pravidiel. Zjednodušenie vízového režimu je z pohľadu ministra zahraničných vecí Mikuláša Dzurindu významným aspektom bilaterálnych vzťahov, čo šéf slovenskej diplomacie osobitne zdôraznil aj počas svojej nedávnej pracovnej cesty v Užhorode.

Ďalším príspevkom bude pripravovaná modifikácia zmluvy medzi Slovenskom a Ukrajinou o malom pohraničnom styku s cieľom zjednodušiť jeho podmienky.

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Milan Ježovica